• Ново
Трговска марка ликовна уметност The Alyscamps, Arles, 1888 Canvas Art by Paul Gauguin

Трговска марка ликовна уметност The Alyscamps, Arles, 1888 Canvas Art by Paul Gauguin

Buyers rating:
DEN 2601.60

Износ

Подготвени да се претставиме без обележје, кои се прикажани во различни големини, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија ги карактеризираат Алискампс во Арлес. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Карактеристики

Производи во категоријата