• Ново
Бах: Секуларна Музика

Бах: Секуларна Музика

Buyers rating:
DEN 3.00

Износ

Во оваа програма со извадоци од секуларните дела На Јохан Себастијан Бах, Николаус Харнонкур се стреми да открие нешто од мистеријата и фасцинацијата на композициската уметност На Бах во доменот на несветата музика. Со Неговиот Концентус музикус Виена и вокалните солисти Џенет Пери И Роберт Хол, Харнонкур толкува пасуси и движења од Оркестарскиот Апартман Бахс Бр. 3, Бранденбуршките Концерти Бр. 3 и 5, бахс аранжман На Концертот На Бенедето Марчело Обоа и делови од цитатот;Кафе Кантатаквот;. цитат; според мое мислење, Бах е тотален музичар. Без разлика во кој музички домен слета, тој веднаш ги распоредува своите целосни ресурси и создава најголема музика што може да се замисли во негово време во овој соодветен домен. [..] Чувствувам дека светата и секуларна музика се од еднаква вредност во животот на сите значајни композитори, бидејќи важен композитор од тоа време беше верник и тој не направи никаква разлика помеѓу духовното и секуларното. Во неговиот секуларен живот, тој е исто толку побожен како и во неговиот духовен, и кога јаде и пие, кога живее и сака, Тој е Исто Толку Христијанин како кога оди во црква да се моли во недела. Тој го смета животот како целина, и тој ќе напише симфонија или танц за поголема Слава На Бога во иста мера што тој би Страст. [..] Германски музичари.. постојано се обидуваше да го комбинира стилот на француската музика сличен на танц со еруптивниот, спонтан и страстен, Див стил на Италијанците. Резултатот беше добро размислена, компонирана музика - Германците од Тоа време ја нарекоа разработена-и кога некој ќе ги слушне овие изрази и знае кој е најголемиот мајстор на оваа музика, имено Бах, тогаш може да се каже : оваа музика е разработена музика. Но, во реалноста тоа е исполнета музика, музика која доаѓа од најдлабоките и највисоките на човекот.(Николаус Харнонкур) Бах : Секуларна Музика (ДВД).

Карактеристики

Производи во категоријата

Женски Летни Ромпери Цветни Печатени Памучни И Ленени Комбинезони Модни Цветни Графички Еластични Трегери Панталони Ромпер Со
  • Ново
Оценка на клиентот:

Женски Летни Ромпери Цветни Печатени Памучни И Ленени Комбинезони Модни Цветни Графички Еластични Трегери Панталони Ромпер Со

Тип На Шема : Печатен Стил : Мода, Секојдневен роденденски фустани за жени вечерни фустани за жени елеган

DEN 239.84
Меру Декоративен Објект Во Јасно
  • Ново
Оценка на клиентот:

Меру Декоративен Објект Во Јасно

Овие глацијални планински врвови, направени од проѕирно, кристално стакло, се привлечен додаток на поли

DEN 3.33
Гомели Жените Ромпер Зрак Нога Долги Панталони Бохо Комбинезони Дами Слободно Време Плажа Боди Цветни Печати Харем Панталони
  • Ново
Оценка на клиентот:

Гомели Жените Ромпер Зрак Нога Долги Панталони Бохо Комбинезони Дами Слободно Време Плажа Боди Цветни Печати Харем Панталони

Опис : Пол : Жени Жена, Дами Дама, Женски, Девојки Стил : Женски Комбинезон, Харем Костим За Играње, Долги П�

DEN 3.00
Румида Женски Плус Големина Костим За Капење Градиент На Виножито Бикини Плус Големина Еден Костим За Капење Женски Еден Костим
  • Ново
Оценка на клиентот:

Румида Женски Плус Големина Костим За Капење Градиент На Виножито Бикини Плус Големина Еден Костим За Капење Женски Еден Костим

Големина,Биста,Половината,Колкот М, 86см91см, 66см71см, 91см96см Л, 91см96см, 71см76см, 96см101см XL, 96cm101cm, 76cm81cm, 101cm106cm 2

DEN 1.00