• Ново
Трговска марка ликовна уметност 'Пет живот мачка 3' платно уметност од Холи Конгер

Трговска марка ликовна уметност 'Пет живот мачка 3' платно уметност од Холи Конгер

Buyers rating:
DEN 2601.60

Износ

Уметник : Holli Congersubject : Animal Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија "Тоа е чисточен живот " Текст со црвена мачка на црна позадина. Истакнати бои : Црна, црвена, бела, вино Холи Конгер отсекогаш ја сакала уметноста и за време на училиште, уметничките проекти биле нејзини омилени. Во трето одделение, нејзината наставничка по уметност ја претстави со голем случај со зелен молив (кој сè уште го има денес) за тоа што го има најдобриот цртеж во часот. Таа продолжи да заработи диплома за графички дизајн и рекламирање и е професионален уметник веќе 20 години giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Текст „Тоа е чиста живот“ со црвена мачка на црна позадина.

Карактеристики

Производи во категоријата

Туф Врата Лифт Поддршка
  • Ново
Оценка на клиентот:

Туф Врата Лифт Поддршка

Туф поддршка поддршка врата лифт поддршка е изградена репутација во автомобилската индустрија за квал�

DEN 407.68
Машки тактички карго панталони
  • Ново
Оценка на клиентот:

Машки тактички карго панталони

Бидете подготвени и стилски со овие тактички карго панталони на SOG Лов на SOG со Heroes MailIn Rebate достапен на 1 а

DEN 367.68