• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Ајкула тотем“ платно уметност од Патрик Ламонтањ

Трговска марка ликовна уметност „Ајкула тотем“ платно уметност од Патрик Ламонтањ

Buyers rating:
DEN 2601.60

Износ

Уметник : Патрик Lamontagnesubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има дигитална илустрација на ајкула во водата. Истакнати бои : сина, бела, сива Моето име е Патрик Ламонтањ, и јас сум карикатурист и дигитален сликар. Откако одговорив на реклама во весникот „Банф Краг“ и „Кањон“ во 1997 година, одеднаш се најдов со неделен уреднички цртан филм. Во 2001 година, ја прифатив редакцијата на карикатуристот со весникот „Роки планина“, истата година станав национално синдикален. До 2005 година, јас бев полно работно време карикатурист и илустратор, и покрај тоа што никогаш не добив формална обука за уметност. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Јас се викам Патрик Ламонтањ, и јас сум карикатурист и дигитален сликар. Откако одговорив на реклама во весникот „Банф Краг“ и „Кањон“ во 1997 година, одеднаш се најдов со неделен уреднички цртан филм. Во 2001 година, ја прифатив редакцијата на карикатуристот со весникот „Роки планина“, истата година станав национално синдикален. До 2005 година, јас бев полно работно време карикатурист и илустратор, и покрај тоа што никогаш не добив формална обука за уметност. - Дигитална илустрација на ајкула во водата.

Карактеристики

Производи во категоријата

Винвуд студио типографија и цитати wallидни уметности платно ги отпечати „најдобрите работи во модните цитати и изреки на станови
  • Ново
Оценка на клиентот:

Винвуд студио типографија и цитати wallидни уметности платно ги отпечати „најдобрите работи во модните цитати и изреки на станови

Најдобрите работи во становите, е вешто направено глам уметничко дело од вистински уметници Со сеопфат�

DEN 768.00
Студио Винвуд Студио Духовна и религиозна wallидна уметност Платно ја отпечати астрологијата „Месечината тарот луксуз“ - бело,
  • Ново
Оценка на клиентот:

Студио Винвуд Студио Духовна и религиозна wallидна уметност Платно ја отпечати астрологијата „Месечината тарот луксуз“ - бело,

Месечината Тарот Луксе, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна бе�

DEN 768.00