• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Chinoiserie IV Green“ Canvas Art By Farida Zaman

Трговска марка ликовна уметност „Chinoiserie IV Green“ Canvas Art By Farida Zaman

Buyers rating:
DEN 3.00

Износ

Уметник : Фарида Замансубјект : Сè уште начин на живот : Азиски инспириран Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има бела вазна со зелени ботанички дизајни. Истакнати бои : Белата, зелена Фарида Заман е сликар и илустратор со седиште во Торонто, познат по нејзиниот оптимист, жив, шарен и чуден стил. Таа прикажува широка разноврсност на апликациите од нејзиниот стил : нејзината уметност се користи во постери, корици на книги, илустрации за деца, корпоративни проекти, пакување храна, како и лиценцирање на нејзините слики на производи за подароци, облека, пакување и прибор за подароци. Loveубовта на Заман кон културата, патува низ детството и неодамнешните патувања во Мароко, Тајланд, Турција, Иран и неколку европски дестинации влијаат на мултикултурната природа на нејзината работа. Во моментов е инструктор во Уметничкото училиште „Авенија Роуд“ во Торонто и води уметнички работилници и неделни часови за возрасни и деца во ликовна уметност и илустрација. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бела вазна со зелени ботанички дизајни.

Карактеристики

Производи во категоријата

Зголемено ладење на кучиња кревети подигнати кучиња во затворено водоотпорно водоотпорно кучиња мачки кревет преносно милениче
  • Ново
Оценка на клиентот:

Зголемено ладење на кучиња кревети подигнати кучиња во затворено водоотпорно водоотпорно кучиња мачки кревет преносно милениче

Изработено од премија полиестер и квадратна цевка метал, овој кревет за кучиња покачен има дишење, стаб�

DEN 3.00
Ступел Индустрии Живот Љубовник Обична Фраза Графичка Уметност Сива Врамена Уметност Печатење Ѕидна Уметност, Дизајн На Мартина
  • Ново
Оценка на клиентот:

Ступел Индустрии Живот Љубовник Обична Фраза Графичка Уметност Сива Врамена Уметност Печатење Ѕидна Уметност, Дизајн На Мартина

Нашата Врамена Ѕидна Уметност На Giclee додава допир на класа на кој било простор во вашиот дом или канцела

DEN 337.76