• Ново
Париз Дарвин Кадифен Полиестерски Килим, Самур, 8 '6 12'

Париз Дарвин Кадифен Полиестерски Килим, Самур, 8 '6 12'

Buyers rating:
DEN 2207.04

Износ

Колекција На Тепих. Кадифен И Густ Куп Совршен За Декор За Живеење И Спална Соба. Волшебниот изглед на дизајнот на Тепихот На Блискиот Исток е прекрасно доловен во мотивите на плочките на Таунсенд Шаг килимите. Класичната решетка достигнува преку дебелиот, кадифен куп на оваа подна покривка богата со текстура за изглед совршено стилизиран за да додаде длабочина и димензија на модерниот мебел со чиста облога. Направени со користење на меки, но издржливи синтетички дворови кои се неверојатно утешни за сите сетила. Боја : Самур. Големина : 8 ' 6 "х 12". Рака Тафтувана Во Кина. Висина на купот : 2.5 во. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. 100% Полиестер. Стилски додаток за секоја соба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Карактеристики

Производи во категоријата

Женски Панталони Секојдневни Летни Машки Брзи Суви Панталони За Плажа Обични Три Четвртини Панталони Лабави Шорцеви За Пливање
  • Ново
Оценка на клиентот:

Женски Панталони Секојдневни Летни Машки Брзи Суви Панталони За Плажа Обични Три Четвртини Панталони Лабави Шорцеви За Пливање

Машки Брзи Суви Панталони За Плажа Обични Три Четвртини Панталони Лабави Пливачки Шорцеви За Вежбање Б�

DEN 367.84
Хановер 56-во. Модерен електричен грејач на електричен камин во средниот век Аркадија со вметнување длабок на дневник со повеќе
  • Ново
Оценка на клиентот:

Хановер 56-во. Модерен електричен грејач на електричен камин во средниот век Аркадија со вметнување длабок на дневник со повеќе

Покажете ја вашата модерна талент од средината на век со овој стилски грејач на електричен камин Аркади

DEN 5919.84