• Ново
Пионер Њу в Дуал 4охмс Глас Серпентина Сабвуфер

Пионер Њу в Дуал 4охмс Глас Серпентина Сабвуфер

Buyers rating:
DEN 0.33

Износ

Пионерската Референца За Отворена Серија звучници Е дизајнирана специјално за оние кои сакаат да произведат некои сериозни нивоа на звучен притисок. Инспирирана од историјата На пионерската конкуренција за рекордни СПЛ, новата линија на звучници од серијата П.Р. О. е изградена имајќи го предвид уличниот ентузијаст. Со акцент на ефикасноста и управувањето со моќноста, поставата на серијата P. R. O. се состои од високотонци на куршуми, возачи на среден бас и сабвуфер што може да се меша и да се совпадне за да се испорача импресивен излез, без да се бара импресивна инвестиција. На нискиот крај На поставата на серијата P. R. O., TS-W1200 PRO обезбедува уникатна мешавина на моќност и ефикасност НА SPL во комбинација со перформанси и точност на КВАДРАТНИ МЕТРИ. Оценето со импресивно ракување со максимална моќност од 1.500 вати, истовремено нудејќи неверојатно ефикасен рејтинг на чувствителност од 105d B, TS-W1200 PRO го носи музичкото искуство на сосема ново, погласно ниво. 12 " ПРО Серија сабвуфер. 1.500 W макс моќ (450w номинална). Оптимално измешани пулпа конус вуфер со брановидни опкружувачки . Двојна гласовна серпентина ОД 4É. Дизајниран за ракување со висока чувствителност и моќност.

Карактеристики

Производи во категоријата