• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Americana Seaside Lighthouse“ Canvas Art од Шерил Бартли

Трговска марка ликовна уметност „Americana Seaside Lighthouse“ Canvas Art од Шерил Бартли

Buyers rating:
DEN 2.67

Износ

Уметник : Шерил Бартлисјубјект : Пејзаж-аперестил : Модерен и современо Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија кои се одликуваат со дрвени куќи од двете страни на едно дрво. Уметничкиот талент на американската народна уметност, уметничкиот талент на Шерил Бартли беше очигледен уште од рана возраст кога ги изработи своите први уметнички дела како средство за комуникација. Подигната од семејство што зборува француски јазик, таа се потпираше на четка за бојадисување и кутија со боја за да се изрази на своите пријатели што зборуваат англиски јазик. Нејзината рана loveубов да се изрази со својата уметност резултираше во работа повеќе од 25 години како графички уметник во производството на позадина и текстил. Во текот на овие години, Шерил ги разви вештините неопходни за да ги разбере техничките аспекти во креирањето на позадина и дизајн на текстил, теорија на бои, компјутерски дизајн, трендови на пазарот и соодветна грижа и користење на квалитетни материјали за уметници. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. кои дрвени куќи од двете страни на дрво.

Карактеристики

Производи во категоријата

Лесни улични сандали со слајд
  • Ново
Оценка на клиентот:

Лесни улични сандали со слајд

Свежиот горен дизајн го прави алма по лесна улица да стане фаворит за моментална мода ВАМП за прилагоду�

DEN 1.33
Колекција од МИА К. Бејзбол капа
  • Ново
Оценка на клиентот:

Колекција од МИА К. Бејзбол капа

Белешка : Оваа торба е дел од колекцијата MKF од Миа К и нема поврзаност со Миа Фароуматеријал : Направено �

DEN 403.20