• Ново
Wellair Sq. Ft. Голем комерцијален прочистувач на воздухот, бел, NV900Purifier

Wellair Sq. Ft. Голем комерцијален прочистувач на воздухот, бел, NV900Purifier

Buyers rating:
DEN 2239.84

Износ

Наменето за континуирана дезинфекција на воздухот и контрола на мирис Во средни простори во затворен простор, Novaerus Protect 900 (NV900) користи патентирана технологија за ултра-ниска енергетска плазма без филтри со 2-степен вентилатор. Нанострајк е уникатна, патентирана технологија во суштината на сите преносни уреди за дезинфекција на воздухот на Новарус. Оваа нанотехнологија ги деактивира сите микроорганизми на воздухот на контакт, обезбедувајќи ја првата линија на заштита од бактерии. Може да биде поставен или поставен на wallид или поставен на штанд и да се приклучува на кој било излез. Комерцијален дизајн : Тешка прецизна фабрикувана метална обвивка во бел анти-бактериски палто во прав заврши бело што беспрекорно ќе се вклопи во кој било простор со тенок неинвазивен дизајн. Две брзини : 150 cfm (ниско) 180 cfm (високо). Нанотехнологија : Нанострајк е уникатна, патентирана технологија во суштината на сите преносни уреди за дезинфекција на воздухот на Новарус. Оваа нанотехнологија ги деактивира сите микроорганизми на воздухот на контакт, обезбедувајќи ја првата линија на заштита од вируси и бактерии. Идеални операции од 50 ° F-95 ° F со 10-75% релативна влажност . Ултра тивка операција : Можете да го користите овој прочистувач во вашата училница, расадник, канцеларија, кревет во кревет без никаков прекин на вашиот ден во секојдневен живот како што работи на 40-45 децибели, исто толку тивки како врнежи од дожд. Ниска потрошувачка на енергија што работи на 20 вати максимум . разноврсна употреба : можете да го инсталирате овој прочистувач на воздухот со монтирање на вашиот wallид, поставете го на countertop или изберете да ја чувате преносна слободна единица на штанд. Префрлен и споен со заземјен и обликуван кабел за напојување од 6,5 метри. Димензии : (4,5 "L x 14.4" W x 14.4 "H) 120 VAC, 60 Hz, 1.07a. Осигурувач оценет на 250 VAC, 3 засилувачи. Метална обвивка во бел анти -бактериски прашок палто завршен. Префрлен и споен со заземјен, обликуван кабел за напојување. Волумен на проток на воздухот на вентилаторот : Брзина 1 - 150 cfm, брзина 2 - 180 cfm. Ниво на бучава : брзина 1 - 40 dba, брзина 2-45 ДБА. Услови за работа : 50 ° F-95 ° F, 10-75% релативна влажност. Совршени за области до 900 квадратни метри, како што се биро за прием, бањи, простории за снабдување, канцеларии, кревет во кревет, училишни автобуси .

Карактеристики

Производи во категоријата

Слатка за слабеење на половината
  • Ново
Оценка на клиентот:

Слатка за слабеење на половината

"Уникатната ткаенина на так е супер тенка и дише сепак цврсто го држи во стомакот како што сте имале сто�

DEN 271.84
Nexen n Platinum 245 50- W гума
  • Ново
Оценка на клиентот:

Nexen n Platinum 245 50- W гума

Nexen N5000 Platinum е перформанси и високи перформанси, цела сезонска гума произведена за патнички возила и SUV...

DEN 1.33