• Ново
Трговска марка ликовна уметност „шеќер ниско“ платно уметност од Филип Саинте-лауд

Трговска марка ликовна уметност „шеќер ниско“ платно уметност од Филип Саинте-лауд

Buyers rating:
DEN 2601.60

Износ

Уметник : Филип Саинте-Лаудсубјект : Пејзаж Апестил : Модерен и современо Производ Тип : Мулти панел платно Арт Сетпанел Димензии : 6 "x 24 ", 20 "x 24 ", 6 "x 24 " Целокупни димензии : 24 " X 32 "Ова е подготвено за виси, галерија, обвиткано со повеќе панели, уметнички сет на платно, има стилизиран состав на пејзаж на есенска сцена. Истакнати бои : Зелена, сива, тен, црна фотограф со страст со години, Филип се допадна непосредно да се фотографира со пејзаж и природа. Секогаш во потрага по најдобрата светлина и најоригиналниот агол, тој одржува постојана потрага по најубавите места што го опкружуваат. Филип се гордее со разбирањето на сложените интеракции помеѓу светлината, времето, пејзажот, плимата и осеката, растенијата и животните. Тој открива дека е важно да се има длабоко почитување на оваа планета и нејзините жители. Филип се надева дека неговата фотографија може да ги приближи луѓето до природата и да ги охрабри да ја зачуваат за идните генерации. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фотограф по страст Со години, Филип се допадна непосредно да фотографира пејзаж и природа. Секогаш во потрага по најдобрата светлина и најоригиналниот агол, тој одржува постојана потрага по најубавите места што го опкружуваат. Филип се гордее со разбирањето на сложените интеракции помеѓу светлината, времето, пејзажот, плимата и осеката, растенијата и животните. Тој открива дека е важно да се има длабоко почитување на оваа планета и нејзините жители. Филип се надева дека неговата фотографија може да ги приближи луѓето до природата и да ги охрабри да ја зачуваат за идните генерации. - Стилизиран пејзажен состав на есенска сцена.

Карактеристики

Производи во категоријата

Хефти 20. Гал двојна функција бела
  • Ново
Оценка на клиентот:

Хефти 20. Гал двојна функција бела

Двојната функција XL Trash конзерва е совршена за зафатените семејства кои бараат да ги минимизираат патув

DEN 1760.00
Дрвени штанд со штанд
  • Ново
Оценка на клиентот:

Дрвени штанд со штанд

Стапчињата за тезги се едно од најразновидните парчиња фитнес опрема што се достапни, обезбедувајќи пр�

DEN 1023.84
вендунид обични панталони за жени печатење со висок струк лесни панталони долги панталони бохо џебови за плажа панталони црни
  • Ново
Оценка на клиентот:

вендунид обични панталони за жени печатење со висок струк лесни панталони долги панталони бохо џебови за плажа панталони црни

Преференцијалната цена и квалитетот на горното ниво се наш врвен приоритет.Почитуван Клиент : за да изб�

DEN 2.67