• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Ајде да одиме“ платно уметност од Шерон Форбс

Трговска марка ликовна уметност „Ајде да одиме“ платно уметност од Шерон Форбс

Buyers rating:
DEN 1530.08

Износ

Уметник : Шерон Forbessubject : People Style : Trational Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има мало момче кое седи во отворен куфер со неговата мече. Шерон Форбс имагинативни фотографии со рачно затемнети огледала многу од носталгичните слики од нејзиното донесување, време кога присуствуваше на едно мало училиште во селска селска и играше облечена во нејзините егзотични носии за танцување. Шерон го одржуваше својот креативен погон жив додека работеше како стилист за коса и во недвижен имот. Во обид да најде работа што ќе и овозможи повеќе време со семејството, Шерон ја истражуваше фотографијата. Таа има развиено стил на затемнети црно -бели фотографии кои прекрасно ја искажуваат радоста и спонтаноста на децата и животните. Таа внимателно ја оркестрира секоја поставка, честопати користејќи костуми или земајќи мебел за внатрешни работи до обични поставки на отворено. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Шерон Форбс „Ајде да одиме“ платно уметност.

Карактеристики

Производи во категоријата

дмкпв Жените Одење Сандали Големина Широк И Влечки Мода Дише Повик Мека Единствена Сандали И Жени Танга Сандали Сандала Црвена
  • Ново
Оценка на клиентот:

дмкпв Жените Одење Сандали Големина Широк И Влечки Мода Дише Повик Мека Единствена Сандали И Жени Танга Сандали Сандала Црвена

Женски Сандали За Пешачење Со Големина 8 Широки И Влечки Модни Обични Сандали Со Мек Ѓон Што Дишат И Женс

DEN 298.72
Кадифено Столче За Лулка, Тапациран Стол За Лулка Со Акцент Со Обложено Седиште И Висок Потпирач За Грб, Модерен Стол За Одмор
  • Ново
Оценка на клиентот:

Кадифено Столче За Лулка, Тапациран Стол За Лулка Со Акцент Со Обложено Седиште И Висок Потпирач За Грб, Модерен Стол За Одмор

Спецификацијасип на производ : Капацитет На Столче За Лулка : 250 фунти капацитет за седење : 1 Рамка Матер�

DEN 2239.84
Велигденски Моркови Висечки Украси За Приврзоци САМОСТОЈНИ Моркови Занаетчиски Украс Симулација Моркови Зеленчук Велигденски
  • Ново
Оценка на клиентот:

Велигденски Моркови Висечки Украси За Приврзоци САМОСТОЈНИ Моркови Занаетчиски Украс Симулација Моркови Зеленчук Велигденски

Спецификација : Материјал : Пена Големина : еден 7СМ Нето тежина : 0,01 КГ Пакување : ОПП торба Големина на п�

DEN 3.00
Белег Роденден Класици Картичка
  • Ново
Оценка на клиентот:

Белег Роденден Класици Картичка

Посакајте му на едно младо момче прекрасен роденден и одлична година што претстои со оваа картичка со с�

DEN 3.33
Бренд Еднократни Кабелски Врски
  • Ново
Оценка на клиентот:

Бренд Еднократни Кабелски Врски

ВЕЛКРО БРЕНД еднократни врски обезбедуваат лесен и брз систем за прицврстување Претходно формираните �

DEN 143.84