• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Вудленд табела II“ платно уметност од Сју Шлабах

Трговска марка ликовна уметност „Вудленд табела II“ платно уметност од Сју Шлабах

Buyers rating:
DEN 0.33

Износ

Уметник : Сју Шлабахсубјект : Флоралстајл : Антикпродукт Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има гроздобер ботанички илустрации на борови гранки и бор конуси на исушено дрво. Истакнати бои : Бели, Греј, Тан Сју Шлабах работеше за „Диво јаболко“ како дизајнер, уметнички директор и уметник веќе 15 години. Нејзината loveубов кон уметноста започна како дете во југоисточна Пенсилванија, каде што порасна во куќа исполнета со референци за ботаника, кули книги, антички јоргани и скокање и токинг на многу часовници на наследство. На такво место, вие само ќе започнете да ги правите работите, и со тоа започнавте доживотна опсесија. Уметноста на Сју вклучува насликани дела во акрилици и масла, мултимедијален колаж и фотографски колаж. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сју Шлабах работеше за „Диви Епл“ како дизајнер, уметнички директор и уметник веќе 15 години. Нејзината loveубов кон уметноста започна како дете во југоисточна Пенсилванија, каде што порасна во куќа исполнета со референци за ботаника, кули книги, антички јоргани и скокање и токинг на многу часовници на наследство. На такво место, вие само ќе започнете да ги правите работите, и со тоа започнавте доживотна опсесија. Уметноста на Сју вклучува насликани дела во акрилици и масла, мултимедијален колаж и фотографски колаж. - Гроздобер ботанички илустрации на борови гранки и бор конуси на исушено дрво.

Карактеристики

Производи во категоријата

Смешковско лице за крзно лице
  • Ново
Оценка на клиентот:

Смешковско лице за крзно лице

Дали сакате да носите влечка за смешковци? Подобро е за вашиот избор Нашиот смајли за смајли е симпатичн

DEN 0.33