• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Нежни бранови“ Арт од Бренда Петрела Фотографија ДОО

Трговска марка ликовна уметност „Нежни бранови“ Арт од Бренда Петрела Фотографија ДОО

Buyers rating:
DEN 1.33

Износ

Уметник : Бренда Петрела Фотографија ДООСКУБЕКТ : Уште начин на живот : Природна модерна производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бранови во светло сина вода што ја пополнува рамката. Истакнати бои : Сина, задебеница, светло сина Бренда Петрела е молекуларен биолог со обука, застапник за одржливост во пракса и фотограф по струка. Откако ги извршуваше кариерите како биолог за карцином и како професионалец за биосигурност, таа одлучи да ја испочитува својата loveубов кон надворешноста и да изврши долгогодишен интерес за фотографија. Таа сега е фотограф со седиште во Вермонт, кој се фокусира првенствено во пејзажот, природата, ноќното небо, природниот апстракт и фотографијата со рурален живот. За време на нејзиниот живот, Бренда се чувствуваше најблагородно, понизно, инспирирано и се зачуди кога е надвор од природата. Како дете, таа би барала самотија во шуманиот поток зад нејзината куќа за да се одмори од обврските за домашни задачи и воннаставни активности. Денес, дури и едноставно истражување на патека или неколку минути eringиркање на ноќното небо е често доволно за да ја неодамна и да и ’даде момент да размисли. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бранчиња во светло сина вода што ја исполнува рамката.

Карактеристики

Производи во категоријата

Ступел Индустрии Живот Љубовник Обична Фраза Графичка Уметност Сива Врамена Уметност Печатење Ѕидна Уметност, Дизајн На Мартина
  • Ново
Оценка на клиентот:

Ступел Индустрии Живот Љубовник Обична Фраза Графичка Уметност Сива Врамена Уметност Печатење Ѕидна Уметност, Дизајн На Мартина

Нашата Врамена Ѕидна Уметност На Giclee додава допир на класа на кој било простор во вашиот дом или канцела

DEN 337.76
Човечки Ресурси Дише Убавина
  • Ново
Оценка на клиентот:

Човечки Ресурси Дише Убавина

Playtex 18 Часовен Женски Убав И Безжичен Градник За Дишење Мазни, беспрекорни цветни чаши од тантела без пр�

DEN 367.84
Зголемено ладење на кучиња кревети подигнати кучиња во затворено водоотпорно водоотпорно кучиња мачки кревет преносно милениче
  • Ново
Оценка на клиентот:

Зголемено ладење на кучиња кревети подигнати кучиња во затворено водоотпорно водоотпорно кучиња мачки кревет преносно милениче

Изработено од премија полиестер и квадратна цевка метал, овој кревет за кучиња покачен има дишење, стаб�

DEN 3.00