• Ново
Моите Младенчиња: Љубовна Приказна

Моите Младенчиња: Љубовна Приказна

Buyers rating:
DEN 2.33

Износ

Личните, срдечни размислувања На Нпр на Скот Сајмон за неговите сакани Чикаго Младенчиња, преполни со клупски приказни, незаборавни анегдоти, френетична фандом и мудра и обожавателна интимност што го направија светскиот шампион Кубис бејзбол најизмачувана fr и сега триумфалнафраншиза.Скршено срце и надеж. Шармиран и прогонуван. Моите Младенчиња се љубовното писмо На Скот Сајмон до Неговите Младенчиња Од Чикаго, победници На Светската Серија за прв пат по повеќе од еден век. Полни со personal размислувања, клупски приказни, незаборавни анегдоти и приказни за френетичен фандом, Моите Младенчиња ги раскажуваат клучните моменти на франшизата со мудрата и обожавателна интимност на долготрпелив приврзаник и роден во Чикаго. Симон илустрира како состојбата на "Кубнес" го дефинираше животот на толку Многу Чикагоанци и како богатството на тимот се испреплетува со аспирациите на неговите верници. Со проклетството конечно скршено на 2 ноември 2016 Година, Моите Младенчиња Е совршен портрет на изгубениот и пронајден рај. Личните, искрени размислувања На Нпр на Скот Сајмон за неговите сакани Чикаго Младенчиња, преполни со клупски приказни, незаборавни анегдоти, френетична фандом и мудра и обожувачка интимност што ја направија најмачуваната—и сега триумфална—франшиза на светскиот шампион Коцки бејзбол. Скршено срце и надеж. Шармиран и прогонуван. Моите Младенчиња се љубовното писмо На Скот Сајмон до Неговите Младенчиња Од Чикаго, победници На Светската Серија за прв пат по повеќе од еден век. Полна со personal размислувања, клупски приказни, незаборавни анегдоти и приказни За френетична фандом Моите Младенчиња ги раскажуваат клучните моменти на франшизата со мудрата и обожавателна интимност на долготрпелив приврзаник и роден во Чикаго. Симон илустрира како состојбата на" Кубнес " го дефинира животот на толку Многу Чикагоанци и како богатството на тимот се испреплетува со аспирациите на неговите верници. Со проклетството конечно скршено на 2 ноември 2016 Година, Моите Младенчиња Е совршен портрет на изгубениот и пронајден рај.

Карактеристики

Производи во категоријата

Целосна Грофот Бејзбол
  • Ново
Оценка на клиентот:

Целосна Грофот Бејзбол

Млб Целосна Грофот Бејзболвие сте менаџер игра против вашата поделба ривали, изборот терени, организир�

DEN 2079.84
Тампа Беј Рејс: Бејзбол Придружник
  • Ново
Оценка на клиентот:

Тампа Беј Рејс: Бејзбол Придружник

Тимот издание врз основа На Њујорк Тајмс Бестселер водич Ова попреносливо тимско издание на целосното 2

DEN 2.00
Си Години Со Тексас Ренџерс
  • Ново
Оценка на клиентот:

Си Години Со Тексас Ренџерс

Во пролетта 1875 Година, Ј Б Гилет се пријавил Во Компанијата Д На Тексас Ренџерс, на нежна возраст од седу�

DEN 799.84
Тигрите на '
  • Ново
Оценка на клиентот:

Тигрите на '

Нивниот врвен голтка, Вили Хортон, повеќе би сакал да боксува Тоа беше последната сезона од најшарените

DEN 196.96
Хјустон Астрос: Бејзбол Придружник
  • Ново
Оценка на клиентот:

Хјустон Астрос: Бејзбол Придружник

Тимот издание врз основа На Њујорк Тајмс Бестселер водич Ова попреносливо тимско издание на целосното 2

DEN 2.33