• Ново
Нов 66- CV оска собрание пред лево се вклопува во 2009- Nissan 39101-EL10B

Нов 66- CV оска собрание пред лево се вклопува во 2009- Nissan 39101-EL10B

Buyers rating:
DEN 1621.28

Износ

Огромното искуство на Cardone во тестирањето и инженерството CV Drive Axles е основата зад нашиот комерцијален метод на инженерство на производ што го исполнува, па дури и го надминува О.Е. перформанси. Ние ги истражувавме причините зошто оригиналните CV -а обично не успеваат и дизајнирале нови решенија за да избегнат повторување на неуспехот. На пример, нашите чизми за неопренови се дизајнирани со дополнителни bellвони, кога е потребно, да се спротивстават на слабиот стрес и пукање на озон - водечка причина за откажување на багажникот. Покрај тоа, сите вратила на оските на CV-погоните се индивидуално потврдени за исправноста, што резултира во перформанси без вибрации со сите брзини. Апликација за возила : Nissan Tiida 2014-13, Versa 2011-09. Процесите на комерцијални инженеринг обезбедуваат сите CV -погонски оски да ги исполнат О.Е. форма, вклопување и функција . чизмите на неопренови се дизајнирани со дополнителни bellвони, кога е потребно, за да се спротивстават на brehубезен стрес и пукање, што е водечка причина за неуспех на подигнувањето. Апликации и вклучуваат термопластично надворешно подигање за зголемен живот и издржливост наспроти традиционалниот багажник на неопренови. Нова орев за задржување на оската се снабдува со секоја единица за инсталација без кавга, заради веројатноста дека оригиналната орев за задржување се носи или одземе. Трајни, сигурни перформанси . Сплините се валани за да се обезбеди соодветно вклопување на CV -погонската оска во центарот за парење и менувачот, што ги елиминира проблемите за инсталацијата . ОЕ Референца : 4615274 F3 XY1223395 B. Одговара Изберете : 2009-2011 Nissan Versa 4 Cyl 1,6 L и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Карактеристики

Производи во категоријата

Bonobos Fielder Men and Big Tech Tech Reece Jogger, до 3XL
  • Ново
Оценка на клиентот:

Bonobos Fielder Men and Big Tech Tech Reece Jogger, до 3XL

Дожд или снег на хоризонтот? Нема проблем Овие џогери со вода што отпуштаат од вода од филер ќе ве одржув

DEN 0.67