• Ново
Бактон студио oreудува модерна и современа песочна ткаенина тапациран и темно кафеава завршена сет за јадење од 7 парчиња

Бактон студио oreудува модерна и современа песочна ткаенина тапациран и темно кафеава завршена сет за јадење од 7 парчиња

Buyers rating:
DEN 3.33

Износ

Елегантни кривини и богата завршница го дефинираат сетот за јадење. Направено во Малезија, овој дрвен сет вклучува една маса и шест столчиња, секоја тапацирана во лесна ткаенина што ја надополнува завршницата на темно кафеаво дрво. Наменето и за удобност и за стил, секоја столица има кадифен седиште со пена, како и исклучителен пресечен дизајн на грб. Тркалезната таблета е поддржана од распрскувани нозе кои формираат уникатна скулпторска основа, создавајќи шик профил од кој било агол. Потребно е собрание, сетот за јадење за јадење е добро прилагоден и за случајно и за формално јадење. Димензии на столот : 38.2 "Висока x 21,7 " Широк x 18,5 "длабоки; димензии на седење : 18,5 " Широк x 16.1 "длабоко x 18,5 " високи (од подот); Назад : 19,7 "високи; нозе : 16,9 " високи; Димензии на табелата : 29.9 "Висока x 47.2 " Широк x 47.2 "длабоки; нозе : 29.1 " Висока. • Сетот за јадење вклучува една (1) табела и шест (6) столчиња • Изградени од гума, дабово дрво и дрво од МДФ • Темно кафеава завршница • Намачкана во полиестерска ткаенина и поставена со пена • Тркалезна таблета • Потребно е распрскувано нозе • Потребно е склопување.

Карактеристики

Производи во категоријата