• Ново
Верзијата на протокот на бојата на Брајан Карсон „Цвеќиња во задниот двор“

Верзијата на протокот на бојата на Брајан Карсон „Цвеќиња во задниот двор“

Buyers rating:
DEN 3.33

Износ

Уметник : Брајан Carsonsubject : Floral Style : Modern & Modernively Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има розови цвеќиња над црна позадина. Истакнати бои : портокалова, црна, црвена, вино, кафеава, розова Брајан Карсон е полно работно време студент и на фотографските и дигиталните уметности во Торонто, Канада. Тој престојува како фотограф, главен соработник, кустос, архивски супервизор и глава чест на фотографијата на кривата на учење со портфолио што вклучува, но не е ограничен на ликовна уметност, црно -бело, корпоративен настан, социјален настан, музика, локација и спортска фотографија со Некои дигитални креации фрлени за да ги задржат работите интересни. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Brian Carson 'Цвеќиња во задниот двор 40 верзија на проток на боја' Canvas Art.

Карактеристики

Производи во категоријата

Туф Назад Стакло Лифт Поддршка
  • Ново
Оценка на клиентот:

Туф Назад Стакло Лифт Поддршка

Туф Поддршка поддршка назад стакло лифт поддршка е изградена репутација во автомобилската индустрија �

DEN 2640.00
Хало Спартан Ахил Слика
  • Ново
Оценка на клиентот:

Хало Спартан Ахил Слика

Серија на акциони фигури на Метлс Нова 6 го доведува во живот светот на Хало со икона линија на УНСЦ (Всел

DEN 455.84
Екстензии На Вилушка За палети, € 4.5 Продолжетоци На Виљушкар, Тешки Челични Палети За Виљушкар, Пар За Виљушкари За Вилушкари
  • Ново
Оценка на клиентот:

Екстензии На Вилушка За палети, € 4.5 Продолжетоци На Виљушкар, Тешки Челични Палети За Виљушкар, Пар За Виљушкари За Вилушкари

Произведено од легиран челичен материјал со површина обложена со прав, продолжувањето има предност на �

DEN 1439.84
Ступел Индустрии Некаква Совршена Портрет Графичка Уметност Необликувана Уметност Печатење Ѕидна Уметност, Дизајн Од Алисон
  • Ново
Оценка на клиентот:

Ступел Индустрии Некаква Совршена Портрет Графичка Уметност Необликувана Уметност Печатење Ѕидна Уметност, Дизајн Од Алисон

Сите Наши Уметнички Отпечатоци започнуваат како висококвалитетни литографски отпечатоци кои потоа се

DEN 2035.52
Модвеј Ерни Дрво Бар Столче Во Орев
  • Ново
Оценка на клиентот:

Модвеј Ерни Дрво Бар Столче Во Орев

Минималистички во природата иако тоа може да биде, ова седиште не штеди на удобност Неговиот навидум кр�

DEN 1.67