• Ново
Josephозеф С Giacalone 'Autumns Closeup' Canvas Art

Josephозеф С Giacalone 'Autumns Closeup' Canvas Art

Buyers rating:
DEN 3.00

Износ

Уметник : Josephозеф С Giacalonesubject : Panderscape Style : Modern & Modern and Contebter Product Type : Gallery-завиткан платно Арта Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има фотографија од лисја од есен. Истакнати бои : жолта, розова, тен, кафеава, вино, сива Јас сум самоучен фотограф со седиште во Сан Диего, САД. Јас немам позадина на уметничко образование, но чувствувам дека сите човечки суштества се опфатени со креативен дух. Фотографијата, за мене, е еден начин да ја пронајдам и ангажирате мојата креативност. Уживам да создадам фотографии за луѓето да ги користат и уживаат, и се надевам дека моите фотографии се повикуваат на автентичната природа на нашата душа, што е креативност и радост. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Josephозеф С Giacalone 'Autumns Closeup' Canvas Art.

Карактеристики

Производи во категоријата

колати Менс Пешачење Карго Панталони Брзо Суво Атлетско Патување На Отворено Џогери Панталони Маскирно Печатење Мулти Џебно
  • Ново
Оценка на клиентот:

колати Менс Пешачење Карго Панталони Брзо Суво Атлетско Патување На Отворено Џогери Панталони Маскирно Печатење Мулти Џебно

Добредојдовте Во Продавницата колатиВи Посакувам пријатно шопинг искуство во колати.колати е посвете�

DEN 543.84
Рико Корк Маст, бо на цевки
  • Ново
Оценка на клиентот:

Рико Корк Маст, бо на цевки

Спакувани во кутии од 12 (идеално пакување за музички продавници, директори на бендови и приватни настав�

DEN 2.00