• Ново
Ориентален Мебел фт. Висок Кимура Шоџи Екран-Панел-Розово Дрво

Ориентален Мебел фт. Висок Кимура Шоџи Екран-Панел-Розово Дрво

Buyers rating:
DEN 2.33

Износ

Интересна варијација на традиционалниот Јапонски екран шоџи, овој делител на простории е дизајниран да дефинира простор и да го подобри декорот наместо да обезбеди целосна приватност. 6 ' Висок Екран На Кимура Шоџи : панелните рамки се изработени од издржлива, лесна Скандинавска Смрека, користејќи гнездо во Азиски стил и дограма за тенони. Наместо оризова хартија, нијансите на панелот се недовршени борови летви од 0,5 инчи, зашиени прибл. Оддалечени 1/8", така што контурите на предметите и луѓето се делумно видливи преку екранот. Лакиран месинг, шарките на 2 начини значат дека можете да ги свиткате панелите во која било насока. Боја : розово дрво. Материјал : бамбус.

Карактеристики

Производи во категоријата