• Ново
Винчестер Бенгису Слонова Коска Тиркизна Килим, 6'7 9'9

Винчестер Бенгису Слонова Коска Тиркизна Килим, 6'7 9'9

Buyers rating:
DEN 1477.60

Износ

Преуредете го секој простор со уникатната комбинација на елеганција, боја и текстура на овој килим. Секој килим од нашата колекција Винчестер е рачно ткаен со најквалитетна волна и суровини за издржливост во годините што доаѓаат. Совет : препорачуваме употреба на подлога што не се лизга за да го задржите тепихот на место на мазни површини.Сите големини на килими се приближни. Поради разликата во боите на мониторот, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Ние се обидуваме точно да ги претставиме сите бои на килим. Ве молиме погледнете го насловот на производот и списокот подолу за опис на боите прикажани на фотографиите.Имајте на ум дека новите килими првично може да пролеат и да имаат природен капацитет да се фрлат неколку месеци по купувањето. Ова е нормално поради природата на изградбата на повеќето волна килими, а не дефект.Детали за производот Стил : Современ Материјал : Шема На Волна : Ориентална, Дијамантска Карактеристика : Тип На Слободно Ткаење Од Латекс : Висина На Рачно Ткаење : Помалку од 0,25 инчи : слонова Коска, Тиркизна, Сина, Зелена, Виолетова Карактеристика На Производот : Рачно Изработен Тип : Затворен Простор По Соба : Дневна Соба, Трпезарија, Спална Соба : Правоаголни Димензии : 79 инчи. х 117ин. х 0.17 Во.Број на модел : Винчестер Бенгисукаре Инструкции Редовно Вакуумирајте за да спречите таложење прашина и трошки во корените на влакната. Се препорачува додаток без четки. Избегнувајте директна и континуирана изложеност на сончева светлина. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Не влечете лабави краеви, прицврстете ги со ножици. Повремено вртете тепих за да го изедначите абењето. Исчистете ги истурите веднаш; ако течноста, размачкајте со чиста, необоена крпа со цврсто притискање околу истурањето за да апсорбира што е можно повеќе. За тешко отстранување на дамки, се препорачува професионално чистење на килим. Чувајте во сува, добро проветрена област. Се препорачува употреба на тепих рампа.Политика за враќање : може да ја вратите или размените оваа ставка за купување во рок од 14 дена од пристигнувањето. Прочитајте Ја Нашата Целосна Политика За Враќање Винчестер Бенгису Слонова Коска/Тиркизен Килим, 6 ' 7 "х 9 '9".

Карактеристики

Производи во категоријата