• Ново
Свежи зелени банани, куп, слатко

Свежи зелени банани, куп, слатко

Buyers rating:
DEN 0.33

Износ

Нашите свежи банани се направени со органски состојки и се совршена здрава закуска! Овие слатки и вкусни овошја се исполнети со есенцијални витамини и минерали кои обезбедуваат енергија и помагаат во одржување на балансирана диета. Уживајте во нив како брза закуска за време или додајте ги во пијалаци и десерти за вкусно лекување. Верувајте ни, нема да бидете разочарани! Цели зелени банани се еден вид свежи производи што можат да се конзумираат во нивната неоткриена состојба, нудејќи различен вкус и текстура во споредба со нивните зрели, жолти колеги. Како свежа ставка за производство, зелените банани ја одржуваат целосната хранлива вредност, обезбедувајќи есенцијални витамини, минерали и поголема количина на отпорен скроб, што може да има корист од здравјето и варењето на цревата. Кога се консумираат цели и неправилни, зелените банани имаат поцврста текстура и благо сладок, скромен вкус, што ги прави погодни за разни кулинарски апликации како што се вриење, пржење или вметнување во солени јадења.

Карактеристики

Производи во категоријата