• Ново
Грчки јогурт без шеќер Чобани, тост кокос ванила, 5. Оз

Грчки јогурт без шеќер Чобани, тост кокос ванила, 5. Оз

Buyers rating:
DEN 0.67

Износ

Откријте го јогуртот со нула шеќер-еден-на-еден вид, јогурт без лактоза со нула шеќер*, пробиотици и помалку од 70 калории по порција. Засладени со само природни, не-ГМО алтернативи за шеќер, Чобани нула шеќер е одлична замена за сечење на шеќер без да се жртвува сладост или вкус. Уживајте во Chobani нула шеќер како појадок со висок протеин, закуска без шеќер или вкусен додаток на здрави рецепти. Однесувајте се кон вкусноста на јогуртот со нула шеќер Чобани. *Не е ниска калориска храна без шеќер*. Без лактоза. Без вештачки засладувачи. Нема конзерванси. Без глутен. *Не е храна со низок калории.

Карактеристики

Производи во категоријата