• Ново
Шик Дома Сето Софа Кадифен Шенил Тапациран

Шик Дома Сето Софа Кадифен Шенил Тапациран

Buyers rating:
DEN 8426.08

Износ

Сето е удобен, срдечен тросед што прави смела и ажурирана референца за модерниот дизајн од средината на векот. Силните, квадратни линии се омекнуваат со закривени раце за засолниште обложени со кадифен шенил ткаенина, сите врвни убави еспресо завршени дрвени нозе. Иако е недооценето, Сето создава дизајнерско присуство што не може да се пропушти. Работи одлично како самостојно парче или убаво се спарува со столот На Клубот Сето. Вклучува • 1 Спецификации На Софата Сето • Боја : Сина • Должина : 90" • Ширина/Длабочина : 38" • Висина : 28" • Материјали : кадифен тапацир од шенил, седење со пена со повеќе густини, ткаенина и Дизајн на рамка од дрво со завршено еспресо • Тапацир од ткаенина од шенила со Врвен квалитет • Чистите линии и мекоста создаваат изглед кој одговара на Традиционалните Или современите Карактеристики На внатрешниот декор • Луксузни перничиња за мешавина од кадифен надолу да се релаксираат Во Удобност И Стил • Изграден Да Трае Со Врвни Ткаенини, Материјали и Стручни Упатства за Нега На Занаетчиство Исчистете Ги само сликите што ги прикажуваме имаат најточна можна боја. Сепак, поради разликите во компјутерските монитори, не можеме да бидеме одговорни за варијации во бојата помеѓу вистинскиот производ и вашиот екран. НАЈДОБРОТО СЕДИШТЕ ВО КУЌАТА - од неговите силни квадратни линии и засолниште, до неговиот кадифен тапацир од шенил и еспресо завршени дрвени нозе, секој детал На Лимож го прави совршен тросед и за модерни и за современи стилови на декор. Присуство на дизајн што никогаш не се занемарува, овој тросед е идеален за вашата дневна соба, дувло, дневна соба, спална соба или канцеларија – Смело Седи самостојно или убаво се спарува со клупскиот стол Лимож. ТКАЕНИНА : ТАПАЦИР ОД ШЕНИЛ-Стручно тапациран во шенил ткаенина со врвен квалитет-суптилната шема на овој кадифен шенил создава богат и класичен сензибилитет. ДИЗАЈН : СТИЛСКИ МОДЕРЕН ПРЕОДЕН ИЗГЛЕД-Седејќи помеѓу современиот и традиционалниот, модерен преоден дизајн обезбедува огромнаesетска разноврсност што треба да се користи буквално во секој внатрешен декор. УДОБНОСТ : ПЛИШАНО АМОРТИЗИРАЊЕ СО ПОВЕЌЕ ГУСТИНИ - плишано полнење со пена со повеќе густини овозможува меко, но поддржувачко седиште-Вие И вашите гости ќе се опуштите во удобност и стил. КВАЛИТЕТ : КОНСТРУИРАН ДО СОВРШЕНСТВО - сите шик Производи За Мебел за Дома се направени со издржлив врв на линиските материјали под строги стандарди за контрола на квалитетот што создаваат трајно парче за вашиот дом.

Карактеристики

Производи во категоријата