• Ново
Ekena Millwork 6 H 8 D 48 W Knotty Pine Fau Wood Camplace Mantel Kit W alamo Corbels, изгорен бор

Ekena Millwork 6 H 8 D 48 W Knotty Pine Fau Wood Camplace Mantel Kit W alamo Corbels, изгорен бор

Buyers rating:
DEN 3.33

Износ

Направени до последно, нашите мавта со дрво убаво ја реплицираат исушената текстура и завршувањето на вистинските дрвени греди. Звечениот 3-страничен зрак во стилот на U на двата краја, лесно се инсталира со прицврстување на зракот до дрва на идот. Додадете рустикален пламен, топлина и шарм на кој било простор со тоа што ги користите како лебдечки полици. Изберете да се прикаже со или без вклучените корбели (испорачани недостижни). Оваа ситно изработена мантија е лесна за инсталирање со само неколку едноставни чекори. Изберете недовршени или кое било од нашите убави завршувања за совршено да го надополнат постојниот декор. Може да се појават мали варијации во вознемирувачко и завршување. Димензии на Корбел : 4 3/4 "W x 6" H x 6 1/2 "Д. Секоја серија е завршена и ќе има различни поттикнувања и бои. Автентични реални текстури на дрво. Направено од полиуретан со голема густина, екстремно издржлива и без одржување . Достапно во повеќе ширини, длабочини и височини за да одговараат буквално за секој проект.

Карактеристики

Производи во категоријата