• Ново
Филтер за воздух Одговара изберете: 1985-ШЕВРОЛЕТ С КАМИОН, 1983-ШЕВРОЛЕТ КАВАЛИЕР

Филтер за воздух Одговара изберете: 1985-ШЕВРОЛЕТ С КАМИОН, 1983-ШЕВРОЛЕТ КАВАЛИЕР

Buyers rating:
DEN 3.33

Износ

Викс Филтер За Воздух. Филтрите За Воздух Со Премиум Панел WIX обезбедуваат одлична заштита на моторот за нормални и тешки услови за возење, како што се сообраќај за запирање и одење, земјени патишта, градилишта, кратки патувања и меѓудржавни патувања. Викс филтрите се препорачуваат за интервали ЗА промена НА филтерот за воздух оем. Овие филтри содржат 30% повеќе медиуми од ОЕС филтрите и користат фенолна смола третирана подобрена целулоза медиуми која обезбедува одлична издржливост против ингестија на влага. Кога е применливо, полиуретанската заптивка со висока јачина на кинење преживува екстремни топли и ладни температурни услови. Лабораториски Тестови за филтер за воздух по ISO 5011 најмалку 99,5% ефикасност (Врз основа на Wix 42389) Гм Возила (82-93). WIX Филтер За Воздух 46036 Одговара Изберете : 1985-1993 ШЕВРОЛЕТ С КАМИОН 4 Цил 2,5 Л 1983-1986 ШЕВРОЛЕТ КАВАЛЕР 4 Цил 2 Л 1984-1988 ПОНТИЈАК фиеро 4 Цил 2,5 Л 1990-1991 ШЕВРОЛЕТ КАВАЛЕР 4 Цил 2,2 Л 1982-1990 CHEVROLET Славна Личност 4 Цил 2.5 л 1982-1992 OLDSMOBILE cutlass Ciera 4 ЦИЛ 2.5 Л 1985-1991 ПОНТИЈАК Гранд Ам 4 ЦИЛ 2.5 Л 1985-1990 Гмц С Камион 4 ЦИЛ 2.5 Л 1991-1993 ГМЦ сонома 4 Цил 2.5 Л 1982-1992 БУИК ВЕК 4 Цил 2.5 Л 1990-1991 шевролет КОРЗИКА 4 цил 2.2 Л 1987-1991 ПОНТИЈАК СОНЦЕ 4 ЦИЛ 2 Л 1982-1984 ПОНТИЈАК Ј2000 4 Цил 1.8 Л 1985-1987 ОЛДСМОБИЛ КАЛЕ 4 Цил 2.5 Л 1985-1986 ПОНТИЈАК СОНЧЕВА Птица 4 Цил 1,8 Л 1982-1985 шевролет ЦИТАТ 4 ЦИЛ 2,5 Л 1982-1991 ПОНТИЈАК 6000 4 ЦИЛ 2,5 Л 1982-1991 БУИК СКАЈЛАРК 4 ЦИЛ 2,5 Л 1985-1987 БУИК СОМЕРСЕТ 4 ЦИЛ 2,5 л 1988-1991 ОЛДСМОБИЛ КАТЛАС КАЛЕ 4 Цил 2,5 Л 1982-1984 буик скајхок 4 ЦИЛ 1,8 Л 1985-1988 БУИК СКАЈХОК 4 ЦИЛ 2 Л 1983-1986 ОЛДСМОБИЛ ФИРЕНЦА 4 ЦИЛ 1,8 Л 1990-1991 ШЕВРОЛЕТ БЕРЕТА 4 цил 2,2 Л 1982-1984 ОЛДСМОБИЛ ОМЕГА 4 Цил 2,5 Л И Повеќе - додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

Карактеристики

Производи во категоријата

Филтер За Воздух 42338
  • Ново
Оценка на клиентот:

Филтер За Воздух 42338

Викс Филтер За Воздух WIX HD Филтрите за Воздух имаат премиум медиуми за филтрирање со прескокнување на пл

DEN 1.33
Филтер За Масло 57012
  • Ново
Оценка на клиентот:

Филтер За Масло 57012

ВИКС СпинНа Пренос Филтер WIX HD Филтрите за Масло обезбедуваат супериорна заштита на моторот со висок кв�

DEN 3.00
Филтер За Моторно Масло
  • Ново
Оценка на клиентот:

Филтер За Моторно Масло

WIX HD Филтрите за Масло обезбедуваат супериорна заштита на моторот со висок квалитет, медиуми со висок ка

DEN 1.00
Филтер За Воздух 46766
  • Ново
Оценка на клиентот:

Филтер За Воздух 46766

ВИКС Радијален Печат Внатрешен Воздух WIX HD Филтрите за Воздух имаат премиум медиуми за филтрирање со пр�

DEN 2.00
Филтер За Воздух Во Кабината 49979
  • Ново
Оценка на клиентот:

Филтер За Воздух Во Кабината 49979

Викс Кабина Воздушен Панел Филтрите за Воздух во Кабината ВИКС го отстрануваат поленот, прашината, саѓи

DEN 3.33