• Ново
Fiorucci претходно исечени пиперони, парчиња по пакет

Fiorucci претходно исечени пиперони, парчиња по пакет

Buyers rating:
DEN 1.33

Износ

Fiorucci Pepperoni е зачинет омилен! Нашиот пиперони е излечен, ферментиран, исушен воздух и збогатен со пушена папрака, давајќи му стабилен, чаден и малку зачинет вкус што го прави секој залак задоволувачки. Опфаќајќи белешки од анасон, црвена пиперка, анасон и рузмарин, фирмата, но сепак џваканите текстури на Пеперони ги оживуваат пупките за вкус со длабоки, зести и вкусни вкусови. Тоа е многу низок шеќер и јаглени хидрати, што го прави добар избор за кето или медитерански диети. Ниту еден чинија за месо и сирење не е комплетен без фиоруци пиперони. Послужете заедно со избор на тврди и меки сирења, тревки крекери, маслинки и слатки и солени актуелни. 5 грама протеини. Без глутен. Одлично за медитерански, диети со малку јаглерод и кето. Направено со природен вкус на чад. Пластичен, пакет што може да се реализира. Лесно се отвора. Продолжете со ладење по отворањето. Пред-исечениот пиперони на Fiorucci е омилен на сите. Тоа е излечено, ферментирано, исушено воздух и збогатено со пушена папрака, давајќи му стабилни, чадливи и малку зачинети вкусови што го прават секој залак задоволувачки. Опфаќајќи белешки за анасон, црвена пиперка, анасон и рузмарин, фирмата, но сепак џваканите текстури на Пеперони, ги опфаќаат пупките за вкус со длабоки, зести и вкусни вкусови . Нутриционистичките информации : Нашата шаркатерка е многу ниска шеќер и јаглени хидрати, што го прави добар избор за кето или медитерански диети. Тоа е добар извор на протеини и е без глутен . лесен отворен пластичен пакет и може да се ревидира. Суштинско значење : Ниту еден чинија за месо и сирење не е комплетен без фиоруци пиперони. Послужете заедно со избор на тврди и меки сирења, тревки крекери, маслинки и слатки и солени акумулации . Лесно гурмански : Додавањето на нашите пиперони може да направи табла за charcuterie или сендвич да одат од обични до вонредни . Одлично за медитерански, ниски јаглерод, Кето диети.

Карактеристики

Производи во категоријата