• Ново
Ораво 1. КТ овална форма Создадена прстен на Опал и Дијамант Солитер во 14к бело злато

Ораво 1. КТ овална форма Создадена прстен на Опал и Дијамант Солитер во 14к бело злато

Buyers rating:
DEN 3647.84

Износ

Украсете се себеси или некој близок со оваа 1,25 КТ овална форма создадена прстен на Опал и Дијамант Солитер во 14к бело злато. Овој прстен има исклучителна вкупна тежина од 1,25 карат создаден опасен скапоцен камен. Точно исечен и изработен, овална форма на скапоцен камен на Опал, со мерење на 10 x 8 mm, зрачи живописна бела боја. Овој прстен во стилот на пасијанс има безбеден поставка за измет и е нагласен со блескави дијамантски странични камења. Камените со акцент на дијаманти се преполнуваат со убавина со јасност I1 и имаат вкупна тежина на карат од 0,03 карати. Овој прстен од скапоцен камен е направен во 14к бело злато и има печат од 14К од внатрешноста на групата за автентичност. Опал е родилка за месец октомври, што го прави овој златен скапоцен камен прстен одличен подарок за специјални прилики. Овој прстен вклучува потпис, висококвалитетен, презентација на прстенести кутија. Создадена Опал, овална форма, вкупна тежина од 1,25 карат. 10 x 8 mm, бела во боја, Si1-Si2 јасност. 14к Бело злато прстен обележан и печат 14к за автентичност. Дијамантски акцент камења, 0,03 карати вкупна тежина. Стил на прстен : Солитар. Безбедно поставување на prong. Опал е родилка за месец октомври. Овој прстен за скапоцени камења прави одличен подарок за годишнини, родендени, празници или други специјални прилики . Вклучува кутија за презентација на прстенот за потписи. Прстенот тежи 2,4 грама.

Карактеристики

Производи во категоријата