• Ново
Чудо Нудл Капелини Ширатаки тестенини, Оз

Чудо Нудл Капелини Ширатаки тестенини, Оз

Buyers rating:
DEN 0.33

Износ

Чудото Noodle е традиционален глувче Ширатки, направен од меленото брашно од коренот на растението „Конајаку ММО“. Shirataki Noodles се користи во јапонско готвење 1000 години. Овие тестенини се природно малку калории и не содржат маснотии, шеќер или скроб; Така, тие го забавуваат варењето и го продолжуваат чувството за полнота. Нашите производи се ослободени од глутен, соја, пченица, пченка, јајце. И се овластени вегански, кошер и не ГМО. Овие тестенини се совршен додаток за луѓето на специјални диети за дијабетес, целијачна болест или режим на губење на тежината Нашата мисија во Чудото Нудл е да го револуционизираме начинот на кој луѓето гледаат здрава исхрана со тоа што ќе им обезбеди највисок квалитет на растенија, нискокалорични, Тестенини со малку јаглерод, ориз и подготвени јадења од нашата кујна. Чудо Нудл Капелини Ширатаки тестенини, 7 мл, (пакет од 6).

Карактеристики

Производи во категоријата