• Ново
Лот 900м-Т-И Совети За Лемење Чист Бакар Рачка За Лемење Со Ниска Температура

Лот 900м-Т-И Совети За Лемење Чист Бакар Рачка За Лемење Со Ниска Температура

Buyers rating:
DEN 639.84

Износ

Функција : . Овие совети се направени од бакар и не се галванизирани, лесни за калај и дијамагнетни, погодни за лемење со пониска температура. Тоа е супер остар тип кој одговара за изработена изработка, лемење во тесен простор или ревидирање на калај мост што произлегува од лемење на чипови. Не оставајте ја пеглата да работи со часови и часови ако не ја користите. Ова може да направи врвот да добие капак од црн оксид. Обидете се да го калај врвот додека се загрева. Ако го оставите премногу долго или го стартувате премногу жешко, ќе го изгори лемењето и повторно ќе стане црно. Овие совети за лемење се погодни за 936, 937 станици за лемење итн. Спецификација : . Материјал : Бакар. Боја : Бакар. Надворешен Дијаметар : прибл. 6,7 мм / 0,26". Внатрешен Дијаметар : прибл. 4.0 мм / 0.16". Должина : прибл. 43см / 16.93". Модел : 900М-Т-И . Температурен Опсег : 200-480. Применливо за : 936, 937 станица за лемење, итн. Количина : 10 парчиња / торба. . За складирање на користени совети за железо. Користете сунѓер за чистење на врвот на железото. Завиткајте ги со калај лемење. Исклучете го напојувањето и почекајте додека не се изладат. Ставете железно пенкало на железната полица. Вклучен Пакет : . 1x торба Од 10 Парчиња Совети За Железо 900м-Т-и Бакарни Совети За Лемење.

Карактеристики

Производи во категоријата

Велер® Грејач За Лемење Железо, 45W
  • Ново
Оценка на клиентот:

Велер® Грејач За Лемење Железо, 45W

Завршете ја работата правилно со помош на ова сигурно рачка за лемење Единицата е претходно составена и

DEN 479.84