• Ново
Игра за кошаркарски табли за Денот на одлуката

Игра за кошаркарски табли за Денот на одлуката

Buyers rating:
DEN 367.84

Износ

Изградете ја крајната кошаркарска екипа на фантазијата со играта на кошаркарскиот одбор на Денот на одлуката. Оваа игра за спортски табли предизвикува до четворица играчи за да стане најдобриот генерален директор во историјата на кошарката. Обезбедува забава за целото семејство со секој натпревар кој трае приближно 30 до 60 минути. Играчите ги подобруваат своите списоци користејќи трговски картички додека остануваат во рамките на нивните капачиња за плата. Играта GDC Gamemevco Ltd доаѓа со табла за игри, трговски картички, кошаркарски картички, токени и кошаркарски пари. Денот на одлуката ФАНТАЗИЈА Кошаркарска табла Игра : Вклучува : табла за игри, трговски картички, кошаркарски картички, кошаркарски „готовина“, позитивни токени и токени за игри. За три до четири играчи. Просечна игра на игра : 30 до 60 минути. Игра на табли со седиште во кошарка.

Карактеристики

Производи во категоријата

Крајна Глупост Семејно Издание
  • Ново
Оценка на клиентот:

Крајна Глупост Семејно Издание

Крајна Глупост е игра со карти каде играчите комбинираат глупави, луди или напнати акценти со смешни фр�

DEN 140.16
Mindtrap Класичен Издание Логика Игра
  • Ново
Оценка на клиентот:

Mindtrap Класичен Издание Логика Игра

Ова издание На Класичен УмСтапица од Страна На Почетните Медиуми, содржи стотици загатки, мистерии, brainte

DEN 1.67
Доцна За Небото Дино-Ополија
  • Ново
Оценка на клиентот:

Доцна За Небото Дино-Ополија

ДИНООПОЛИ е игра базирана на оние фасцинантни суштества од минатите времињаДиносаурусите Ја има целат�

DEN 3.33
Игра на табли со ополи од пикан
  • Ново
Оценка на клиентот:

Игра на табли со ополи од пикан

Како правиш игра за големиот град Пикенс? Иако е невозможно да се вклучи сè, ги заглавивме сите пикани шт

DEN 683.84
Малку Мртов Јава Хауба Игра
  • Ново
Оценка на клиентот:

Малку Мртов Јава Хауба Игра

Црвенкапа го провери дејството на нејзините 9мм и го врати во футролата за рамо под нејзината наметка...

DEN 2.67
На Марс Му Требаат Херои
  • Ново
Оценка на клиентот:

На Марс Му Требаат Херои

Спасете Ја Мирната Колонија На Црвената Планета Што Пренесува во живо од Марс, светилник за вознемирено

DEN 3.00
Образовни Сознанија Замаглување
  • Ново
Оценка на клиентот:

Образовни Сознанија Замаглување

Играта на табла наречена Блут! ве тера да размислувате брзо Кој збор значи " делумно сушено грозје"? Биде�

DEN 262.24