• Ново
Сина Сафир & Дијамант Страна Галерија Работа Камен Свадба Бенд 1. Кт тв Во 14к Жолто Злато.големина 7.0

Сина Сафир & Дијамант Страна Галерија Работа Камен Свадба Бенд 1. Кт тв Во 14к Жолто Злато.големина 7.0

Buyers rating:
DEN 1.67

Износ

Ова Е Прекрасен 7 Камен Свадба Бенд Со Странична Галерија Работа Имаат Серија од 1.08 кт тв Блескав Принцеза Сече Сина Сафир И Дијамант што ќе ја направи Вашата Свадба Завет Посебни И Незаборавни. Прстенот Е Украсен со Прекрасна Галерија.Родниот камен на април, Дијамантот претставуваат Љубов И Верност.Родниот камен на септември Синиот Сафир носи Среќа И Среќа.Овој Фин Производ За Накит Е Изработен По Нарачка Во САД и Бродови со Кутија За Накит И Проценка На Куќата Со Која се Потврдува Автентичноста. Јп=35399 3 Принцеза Сече Дијамант И 4 Принцеза Сече Сини сафир во собата со Помош На Поставување На Пронг. SI1-SI2-Јасност, G-H-Боја Дијамант & SI2-I1-Јасност, Сина Боја Сина сафир. Скапоцените камења можеби биле Третирани за Да се Подобри Нивниот Изглед или Издржливост и може Да Бараат Посебна Грижа. Природните Својства И Составот На Минираните Скапоцени Камења ја дефинираат Уникатната Убавина на секое Парче. Сликата може да покаже Мали Разлики во Однос на Вистинскиот Камен во Боја И Текстура. Сите Наши Дијаманти Според Нашето Најдобро Знаење не се Конфликтни Дијаманти.

Карактеристики

Производи во категоријата