• Ново
Дизајн Куќа Истпорт Современа Рачка На Влезната Врата Мат Црна

Дизајн Куќа Истпорт Современа Рачка На Влезната Врата Мат Црна

Buyers rating:
DEN 139.36

Износ

Дизајнерската Куќа 582619 Истпорт 2-Насочната прилагодлива рачка за Влез е завршена во мат црна боја и дизајнирана за врати од левата или десната рака. Популарниот стил на рачката со чиста облога лесно се вградува во сите архитектонски стилови и ќе додаде елеганција на вашиот декор. Ова копче одговара на двата најчести задни сетови во САД (задниот дел е растојанието од работ на вратата до центарот на дупката на отворот), кои се 2-3/4-инчи и 2-3/8-инчи. Целосното фрлање од 1/2 инчи е обложено со никел и не попушта еднаш на место. Имајќи ја предвид безбедноста, ова копче прифаќа клуч однадвор, но работи со копче со копче за вртење во внатрешноста. Влезните лостови често се користат на влезните врати и задните врати. Користете ја оваа рачка на стандардни врати со дебелина од 1-3/8 инчи и 1-3/4 инчи. Овој производ има 1-инчен од 2-1/4-инчен радиус агол лицето плоча и 5-пински безбедност. Ако ја подготвувате вратата за инсталација, вкрстената дупка треба да биде со дијаметар од 2-1/8 инчи (54мм), а отворот на работ треба да биде со дијаметар од 1 инч (25мм). Овој производ Е сертифициран ANSI Одделение-3, што значи дека е оценет за станбена безбедност. Дизајниран и произведен Од Дизајнерска Куќа, доверлив извор за квалитетно осветлување, хардвер, водовод, кујна и производи за капење за секој вкус и буџет.Овој производ доаѓа со 5-годишна механичка и 5-годишна гаранција за завршна гаранција, за употреба на која било влезна врата. Реверзибилен за поставување на левата или десната рака врати. 1-инчи со 2-1/4-инчен радиус агол лицето плоча и 5-пински висока безбедност отстранлив јадро. АНСИ одделение 3 За станбена безбедност. 5-Годишна ограничена механичка/5-Годишна ограничена гаранција за завршна обработка.

Карактеристики

Производи во категоријата