• Ново
Детска плажа песочни играчки на отворено, образовно разнобојно играње со песочно тркало за конзерва за наводнување, сет на лопати, кора, корпа и морски калапи за су?

Детска плажа песочни играчки на отворено, образовно разнобојно играње со песочно тркало за конзерва за наводнување, сет на лопати,

Buyers rating:
DEN 2.33

Износ

Мултифункционални : Овие играчки не се наменети само за плажа, децата можат да ги користат каде и да се како што се во паркот, кутија за песок, па дури и за време на бања. Со лето веднаш зад аголот, ова е одлично избор што децата ќе го сакаат. Едукација : Сетот на вагон на плажа е корисен за координација на очите и рацете затоа што децата мора да ги гледаат, извршуваат и координираат своите постапки. Тоа ја промовира креативноста и имагинацијата преку улоги и развој на приказни. Развојот на сензорот е исто така вклучен бидејќи децата ќе волја Бидете предмети за манипулација во овој вагон сет и обликувајќи песок. Kids исто така ќе научат да играат со други, да комуницираат со другите и да ја користат нивната имагинација сите додека се забавуваат со пријателите и/или семејството. Совршен подарок : Било да е тоа сончев ден на плажа, песок во паркот или песок во вашиот двор, овој сет на вагон на плажа е идеален за која било од овие прилики. За оваа причина, овој подарок не е ограничен на која било прилика, празник или роденденски подарок! Особено ќе ги воодушеви децата кои го сакаат океанот, замоците и морските животни. Како и да е, може да биде дека вашето дете допрва треба да открие дека loveубовта кон песокот сè додека не се даде можноста. Социјализација/соработка : Кога децата се Креирање било да е тоа замоци или алигатори, тие се подготвени, па дури и желни да разговараат за нивните креации. ИНДЕД, песок и овој сет на играчки за песок на плажа е одлично место за социјализација, за децата ќе учат да споделуваат, комуницираат и ќе бидат изложени на некој друг Верзијата на креативноста. Повеќе, родителите и старателите се добредојдени да се вклучат во забавата; Тие можат да излезат со различни активности или да им се придружат на нивните мали архитекти. Вклучува : жолт вагон, гребло, лопата, конзерва за вода, кофа во форма на замок, водно тркало и 2 калапи (рак и алигатор) . Забавен дизајн : Вагонот сет не е само здрав, туку и живописни бои и форми ќе ги воодушеват деца. Yellowолтиот вагон овозможува лесно складирање, така што децата можат да ја грабнат рачката и да ја повлечат каде и да одат за следната авантура . Совршен подарок : Ако вашите деца ја сакаат плажата и песокот, тогаш овој вагон сет е совршен подарок! Можете, се разбира, да копате, обликувате, мазни, па дури и да носите вода со ништо друго освен свои две раце. Но, имајќи ја соодветната опрема, овој вагон сет ќе го направи вашето искуство со песок за бесконечно попријатно . издржлив/безбеден : овој вагон сет е направен со високо квалитетни и материјали за животната средина за да се обезбеди издржливост. Наменето е со часови на забава додека ја охрабруваат имагинацијата и креативноста . мерки на претпазливост : Овој вагон сет не содржи мали парчиња или остри предмети што можат да ги добијат на патот на забавата, така што нема ограничување на возраста за овој сет.

Карактеристики

Производи во категоријата

Вагон на Deон Деер - LP53339
  • Ново
Оценка на клиентот:

Вагон на Deон Деер - LP53339

Wagon John Deere Stake Wagon (розова) LP53339 John Deere Stake Wagon Pinkheavy Duty, Rust отпорен на челик и дрва за градежни дрва, панеумска

DEN 0.67