• Ново
Miaенски Carat Carat T.G.W. Тркалезно создадено смарагд и карат Т.В. Дијамант 10kt Бело злато невестински прстен

Miaенски Carat Carat T.G.W. Тркалезно создадено смарагд и карат Т.В. Дијамант 10kt Бело злато невестински прстен

Buyers rating:
DEN 1023.84

Износ

Ако барате да го импресионирате вашиот специјален со подарок за посебна пригода, тогаш оваа класична миабела создадена смарагд и дијамантски акцент на невестински прстен е совршен за вас. Изработен во бело злато, овој зрачен сет на прстенот има тркалезен, поставен од смарагд скапоцен камен (6х6мм) во центарот и дваесет и двојни, дијаманти поставени од гранчиња (G-H-I, I1-I2) треперејќи долж опсегот на Infinity дизајниран опсег . Тој е надополнет со седумнаесетте кружни, дијаманти поставени од пронг (G-H-I, I1-I2) по должината на групата. Полиран на брилијантен сјај, овој сет на невестински прстен не е само третман за носење, туку и визуелно задоволство. Додаток што секогаш ќе ја потсети на вашата убов. Направено во 10kt бело злато. 4/5 CT T.G.W создаде Емералд. Создадено смарагд сечење : круг. 1/6 CT T.W. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H-I. Јасност на дијаманти : I1-I2. Камења поставени од пронг. Прстен за ангажман. Ширина на опсегот : 3,75мм. Април Април. Невестински прстен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Карактеристики

Производи во категоријата