• Ново
Не Ме Поседуваш : Животот И Времето На Лесли Гор

Не Ме Поседуваш : Животот И Времето На Лесли Гор

Buyers rating:
DEN 0.33

Износ

НЕ МЕ ПОСЕДУВАШ МЕНЕ : ЖИВОТОТ И ВРЕМЕТО НА ЛЕСЛИ ГОР. 1963-опашка перки беа во, чорап хмељ беа жешки, и бајка бел витез беше претседател., Тоа лето, шеснаесетгодишната пејачка Лесли Гор го објави својот деби сингл, Мојата Забава ја поттикнува На Број Еден на топ листите., Во следните неколку години, крунисаната Принцеза На Попот доминираше во радиото со низа хитови, вклучувајќи Го И Редот На Џуди Да Плаче Таа Е Будала Сонце, Лижавчиња И Виножита и возбудливата химна за независност, Вие Не Ме Поседувате правејќи Ја најуспешна и највлијателна соло женска уметница од 60-тите години., Но под фасадата на меурчиња беше девојка која се грчеше против социјалните и професионалните притисоци едноставно да биде своја и да иднина каде што може да пишува и да изведува музика надвор Од стапиците на тинејџерскиот гнев и љубовните триаголници., Собрана во текот на пет години истражување и интервјуа, ова е прва и одамна задоцнета биографија На Лесли Гор, една од Пионерските Мајки на поп музиката, која го прикажува нејзиниот метеорски подем до слава, нејзиниот катастрофален пад од популарноста и борбата за важност во 1970-тите, и нејзиното повторно појавување како моќен текстописец, политички активист и икона на кампот., Биографијата вклучува приказни зад сцената за правење на нејзините хит-записи, ги разоткрива или разјаснува популарните митови за нејзината кариера и го става нејзиниот извонреден живот и времиња во историски контекст за да открие како нејзината музика влијаела и придонела за, секоја деценија од нејзината неверојатна педесетгодишна кариера. • Автор : Тревор Толивер • ИСБН : 9781495024412 • Формат : Тврд Повез • Датум На Објавување : 2015-08-01.

Карактеристики

Производи во категоријата

Скали За Млади Виолисти
  • Ново
Оценка на клиентот:

Скали За Млади Виолисти

Приквелот на широко користените Ваги На Барбара Барбер за Напредни Виолисти е тука! Скали За Млади Виол�

DEN 192.64
Рутлеџ Светска Музичка Педагогија: Светска Музичка Педагогија, Волумен Јас: Образование Во Раното Детство : Образование Во Раното
  • Ново
Оценка на клиентот:

Рутлеџ Светска Музичка Педагогија: Светска Музичка Педагогија, Волумен Јас: Образование Во Раното Детство : Образование Во Раното

Светска Музичка Педагогија, том I : Образованието Во Раното Детство е ресурс за музичките едукатори да г�

DEN 2.33
Еволуцијата На Џез Тапани
  • Ново
Оценка на клиентот:

Еволуцијата На Џез Тапани

Еволуцијата на ЏезТапанот претставува целосен историски преглед и анализа на џезтапанот Дизајниран ка

DEN 0.33
Скршена Тишина: Зборувајте Дека Музиката Зборува: Пренесување На Дувачки Оркестар Музика Во Њу Орлеанс Традиционалниот Начин
  • Ново
Оценка на клиентот:

Скршена Тишина: Зборувајте Дека Музиката Зборува: Пренесување На Дувачки Оркестар Музика Во Њу Орлеанс Традиционалниот Начин

Учењето да свирите на уво е единствен дел од тоа да станете музичар во Њу Орлеанс Овој проект за животна

DEN 480.00