• Ново
Млечна матеница од 1% - половина галон

Млечна матеница од 1% - половина галон

Buyers rating:
DEN 100.16

Износ

Следната серија палачинки, вафли, пченка или пржено пилешко повици за млеко 1% маснотии со маснотии. Нашата култивирана матеница дава лесна, нежна текстура на палачинки, вафли и печива со помалку маснотии од целата матеница. Пробајте го во бисквити од матеница или облекување на ранчот од матеница. Уживајте во тоа сама по себе како затегнат пијалок со малку маснотии. Добар извор на протеини и богати со калциум, нашата матеница е постојано тестирана за да се обезбеди чистота пред да се испрати ладно. Резултатот е вкусен, здрава матеница на која можете да сметате. Еден (1) половина галон млечна површина од 1% матеница.

Карактеристики

Производи во категоријата

Хиланд 1% млеко со малку маснотии, qt
  • Ново
Оценка на клиентот:

Хиланд 1% млеко со малку маснотии, qt

Хиланд 1% млеко со малку маснотии потекнува од локални млечни фарми и не содржи хормони за вештачки раст.

DEN 271.84