• Ново
Кралицата Шерпа Флејбе ќебе, зимско топло тешко ќебе 75 x83

Кралицата Шерпа Флејбе ќебе, зимско топло тешко ќебе 75 x83

Buyers rating:
DEN 383.84

Износ

Премиум руно Шерпа реверзибилно ќебе. Ова реверзибилно ќебе со фланено фланено нагласува 100% микрофибер полиестери Шерпа руно за идеална топлина и удобност. Неговата реверзибилна карактеристика му овозможува да се користи од обете страни - едното руно од Шерпа и другата, меко фланелна руно. На капакот има двострана грамада која ви овозможува да уживате во луксузот на ова ќебе, од која било страна што ја користите. Стручно нарачано со двојно шиење на иглата на ХЕМС додадете на општата цврстина на ова ќебе со фланено фланено фланел . гушкајте се во топлина и удобност. Вртењето во угоден капак на студената ноќ ќе без сомнение да ве натераат вас и вашето семејство да биде случајно и удобно. Истурете го нашето ќебе со фланел-фланел, над вашиот сет, кревет или на каучот во дневната соба за одмор и дополнителна топлина. Исклучете ги оние зимски студ со нашето топло и гушкање, достојно ќебето на Шерпа-Флејче!. Упатства за нега. Машинско миење : Да се ​​обезбеди години на мекост и да се спречи абразија ,. Секогаш измијте го ова ќебе во ладна вода на нежен циклус одделно . Tumble Dry : Tumble Dry Fleece Chaints на нежен циклус со тивок оган . Не белиот : Избегнувајте употреба на омекнувачи на железо, белило или ткаенина, како. Хемикалиите ќе ја намалат мекоста на ќебето со текот на времето . Спецификација на производот. Материјал : 160 GSM Flannel Surface, 160 GSM Sherpa Reverse и Polyester 190 GSM Пополнети. Ќебиња Големина на кралицата : 75 "x 83 " и 2 перници Шамс 20 "x 28 ". Ќебиња со големина на кралот : 79 "x 91 " и 2 перници Шамс 20 "x 28 ". Ќебиња Кал Кинг Големина : 87 "x 95 " и 2 перници Шамс 20 "x 28 " 100% микрофибер полиестерско кадифен ќебе е супер меко и удобно. Тоа е брчки и отпорни на избледени .. 3 парчиња во пакет - Sherpa Fleece Blanget Sime 75 "x 83, тежина 5,7 lbs и 2 перници -шами 20" x 28 "; ќебиња со големина на кралот 79" x 91 ", тежина 6,5 фунти и 2 перници Шами 20" x 28 "; ќебиња Кал Кинг Големина 87 "x 95", тежина 7,5 фунти и 2 перници Шамс 20 "x 28". Подароци за мажи и жени; мајки и татковци, в Valentубените, Денот на мајката и таткото; Божиќ и Нова година . Лесна грижа - машина -Семи на ниско, нежно поставување на циклусот, суво суво на ниска температура . Вакуумско пакување, ќебето ќе се брчки и ќе исчезне по неколку дена употреба.

Карактеристики

Производи во категоријата

Главно зелено ќебе, секоја од нив
  • Ново
Оценка на клиентот:

Главно зелено ќебе, секоја од нив

Чувајте топло со ова пријатно ќебе од главните места Направено од полиестерска ткаенина, ова ќебе е маш�

DEN 799.20
Poppy & Fritz Solid Ultra Soft Plush Pink King Cingte
  • Ново
Оценка на клиентот:

Poppy & Fritz Solid Ultra Soft Plush Pink King Cingte

Супер мекото и пријатно ултра меко кадифен ќебе на Poppy & Fritz е совршено поставување или самостојно парче �

DEN 2.67
Сент Jamesејмс Дома од дома
  • Ново
Оценка на клиентот:

Сент Jamesејмс Дома од дома

Алтернативното ќебе со сива боја на сивата боја обезбедува топлина и удобност со современ дизајн на бод

DEN 0.67