• Ново
Therabreath Детска миење на устата со флуорид, органски буден лубеница, антикавилност, Флорит Оз

Therabreath Детска миење на устата со флуорид, органски буден лубеница, антикавилност, Флорит Оз

Buyers rating:
DEN 69.28

Износ

Д -р Харолд Катц ги создаде формулите Therabreath во 1993 година за своето семејство. Затоа, миењето на устата за деца на Therabreath не содржи вештачки бои, нема парабени и без алкохол. Оваа миење на устата за антикавилност е веган, без глутен и е направена со овластен органски вкус. Ние веруваме дека миењето на устата на вашето дете треба да го содржи само она што е навистина потребно и ништо друго. Имајќи го ова предвид, миењето на устата на детето на Therabreath содржи активен состојка на натриум флуорид за да помогне во поддршката на силни, здрави заби и да се намали формирањето на шуплини. Тоа е истиот натриум флуорид што стоматологот го користи за третман на флуорид на вашето дете. Нашата формула без алкохол не гори или иритира и работи веднаш. Ние сме толку сигурни во ефективноста на оралното плакнење на Therabreath што ги поддржуваме со нашата 100% гаранција. Ако не сте задоволни, контактирајте не во рок од 30 дена од купувањето за целосна наплата. Therabreath : Тоа е подобра миење на устата, задоволство 100% загарантирано! Детска флуоридна миење на устата : Исплакнување на антикавилност што помага во поддршка на силни, здрави заби и борбени шуплини. Состојки на кои можете да им верувате : формула пријателска за деца направена со органски вкус на лубеница и без глутен, парабени или вештачки бои. Бесплатно алкохол : формула што не гори направена без алкохол што започнува веднаш да работи. Формулираниот стоматолог : Д -р Харолд Катц ги создаде формулите Therabreath во 1993 година за да и помогне на сопствената ќерка со својот лош здив затоа што ништо друго не работеше. Тоа е подобра миење на устата : Обидете се со најбрзорастечкиот бренд за миење на устата #1 во САД (податоци за датотека).

Карактеристики

Производи во категоријата

Изедначете ја четката за заби за заби за деца, напојување со батерии, дополнителни меки влакната, рачка за дизајн на лесен затегнување,
  • Ново
Оценка на клиентот:

Изедначете ја четката за заби за заби за деца, напојување со батерии, дополнителни меки влакната, рачка за дизајн на лесен затегнување,

Направете четкање забава со четката за заби за заби за еднакви деца Оваа четка за заби со напојување на �

DEN 0.67