• Ново
Дел Монте цреша мешана овошна чаша закуски во сок, Оз

Дел Монте цреша мешана овошна чаша закуски во сок, Оз

Buyers rating:
DEN 127.68

Износ

Дел Монте цреша со вкус на мешана овошна чаша за овошни чаши се преполни со вкусни парчиња праски, круши и цреши. Овие мешани овошни чаши содржат овошје спакувано во 100% реален овошен сок за здрава и вкусна закуска на кое било место. Секоја мешана овошна чаша со ароматизирана од цреша Дел Монте не содржи вештачки засладувачи или вештачки вкусови за закуска за која може да се чувствувате добро. Спакувано во индивидуални чаши, ова мешано овошје е совршено после училишна закуска или во движење закуска помеѓу активности. Секоја мешана овошна чаша со вкус на цреша е лесно да се фрли во кутија за ручек, фиока за биро или куќиште за возила за брза, хранлива овошна закуска. Мешаните чаши со вкус на цреша Дел Монте се не-ГМО* и се спакувани во пластични чаши што не се BPA **, кои имаат капа за кора што е лесно да се отвори. Донесете добрина на вашето семејство со Дел Монте цреша со вкус на мешани овошни чаши за овошје. *Состојките на типовите што се користат во овој производ не се генетски модифицирани. ** Пакување произведено без намерно додавање на БПА. Една 12-пакет на Дел Монте цреша со вкус на мешани овошни чаши закуски во 100% сок. Уживајте во вкусни праски со големина на залак, круши и цреши во 100% вистински овошен сок за вкусен закуска. Овие мешани овошни чаши се спакувани во удобни, индивидуални чаши. Дел Монте цреша со вкус на мешани овошни чаши закуски не содржат сируп од пченка со висока фруктоза, вештачки вкусови или вештачки засладувачи. Лесно спакувајте ги овие овошни закуски за кутии за ручек, патни патувања или за грицкање. Секоја не-BPA ** Овошна чаша има кора од капакот што е лесно да се отвори. Донесете добрина на вашето семејство со Дел Монте цреша со вкус на мешани овошни чаши за овошје.

Карактеристики

Производи во категоријата