• Ново
Ален Рок Крик Неопрена Стоксинг -шут

Ален Рок Крик Неопрена Стоксинг -шут

Buyers rating:
DEN 1007.84

Износ

Rock Creek Neoprene Stockingfoot, од компанијата Ален, е риболов, дизајниран за водоотпорна заштита за време на активности за вадење. Конструиран со употреба на двослоен процес-најлон-плетениот дрес е ламиниран до слојот на неопренови од 3,5 милиметар. Овие брадавици имаат висок дизајн на грбот што навистина помага во одржувањето на водата од наоѓање на кој било начин на влегување и нуди дополнително покритие во постудените денови. Овие брадавици се стил на акции со вградени чувари на чакал од неопренови кои помагаат да се задржат карпите или камчињата да не влегуваат. Правилното вклопување лесно се постигнува преку вградените прилагодливи веб-суспензии и интегрираните јамки за појас за појас на веб-половината. Тие исто така имаат изолиран подигнување и предни прстени за приложување на додатоци. 3,5 милиметарските брадавици обично се добар избор за потопли услови за намалување на водата и овозможуваат голема флексибилност. Allen Rock Creek Neoprene Stockingfoot Waders : Преголем потопло на рацете и џеб за складирање. Прилагодливи веб-суспензии со предни Д-прстени 3,5 мм. Изградба на неопренови. Дизајн со висок грб. Засилени влошки на коленото. Вклучен е појас на веб -половината.

Карактеристики

Производи во категоријата

Wega 2-Ply Stockingfoot Camo Waders by Allen Company
  • Ново
Оценка на клиентот:

Wega 2-Ply Stockingfoot Camo Waders by Allen Company

Камокамото со 2подножје на Vega се направени од солидна полиестерска ткаенина во Realtree Max5 Camo Овие брадавиц�

DEN 2.67