• Ново
Кафе Во Заедницата Француска Печена Кеса

Кафе Во Заедницата Француска Печена Кеса

Buyers rating:
DEN 2.67

Износ

Нашето француско Печење е создадено за да изнесе смели, интензивни вкусови со зачадена завршница. Со избирање грав што напредува низ подолг, побавен процес на печење, ќе доживеете вкусови што може да се вкусат само кога ќе се печат до оваа длабока, темна боја. Кафе со полно тело со богат, зачаден профил. Земаме висококвалитетни 100% грав Од Arбика, ги печеме и мелеме до совршенство. Нашето мелено кафе постојано го следат, приготвуваат и вкусуваат нашите експерти за богато и вкусно кафе. 12 унци. Со години сме посветени на одржливоста од фарма до шолја, сега се приклучивме На Одржливиот Предизвик За Кафе. Како дел од овој предизвик имаме намера да бидеме целосно одржливи до 2021 година. Од Почетокот На Компанијата За Кафе Во Заедницата во 1919 година, таа е во сопственост на семејството и управувана од семејството. Ние се уште работиме со многу од истите семејни фарми со кои работевме со генерации. Генерациите кои пијат кафе ни веруваат дека ќе им го послужиме само најдоброто кафе.

Карактеристики

Производи во категоријата