• Ново
Брошура Коверти, Море Сина, 100 Пакет

Брошура Коверти, Море Сина, 100 Пакет

Buyers rating:
DEN 869.12

Износ

Џем Хартија Брит Хуе Море Сино Рециклирани Коверти од Брошури 9 х 12 се направени од мазна, висококвалитетна, 30% рециклирана хартија од 24 килограми. Големината на овие пликови од 9 х 12 инчи ги прави идеални за затворање листови хартија со стандардна големина без виткање или преклопување. Секој од нив има директно размавта со сигурно затворање на непцата. Во овој пакет има дури вкупно 100 пликови. Користете ги овие пликови за формулари за испраќање документи, датотеки, букви, ракописи, прирачници и многу повеќе. Светлата морска сина боја на овие пликови ќе ви помогне веднаш да забележите пошта. Ако вашата следна пошта треба да одговара на шема на морска сина боја за бизнис или настан, изберете ги овие светли пликови за да ја завршите работата! Големина : 9инкс 12во Боја : Брит Хуе Море Сина Рециклирана Количина : 100 Боја : Брит Хуе Море Сина Рециклирана. Големина : 9 х 12 инчи. Количина : 100 пликови по пакување. Карактеристики на пликот : директно затворање на гума за џвакање, висококвалитетна Мазна завршна хартија, изработена од 30% рециклирани материјали. Овие пликови се совршени за употреба за испраќање покани, честитки, РСВП, благодарници, подароци за родендени, дипломи, празници и многу повеќе.

Карактеристики

Производи во категоријата

А Пликови, 5, 5х8, 1, Портокал, 250 Пакет
  • Ново
Оценка на клиентот:

А Пликови, 5, 5х8, 1, Портокал, 250 Пакет

Џем Хартија Брит Нијанса Портокаловите пликови се достапни во над 20 големини! Изберете ја големината шт

DEN 127.84
А Пликови, 1 8, Бургундија, 50 Пакет
  • Ново
Оценка на клиентот:

А Пликови, 1 8, Бургундија, 50 Пакет

Јамем Хартија® Бургундија А8 Пликови За Покани измерете 5 1 / 2 х 8 1 / 8 инчи и се направени од 28 килограми, ма

DEN 0.33
Хартија 4бар А Покана Коверти, 5 8 1 8
  • Ново
Оценка на клиентот:

Хартија 4бар А Покана Коверти, 5 8 1 8

Џем Хартија Бела Брошура 4бар А1 Пликовите доаѓаат во различни стилови! Овие пликови се стилски разновид

DEN 111.84