• Ново
10к Жолто Злато Природно Сино Топаз И Кубицирконија Женска Годишнина Прстен-Големина 6.25

10к Жолто Злато Природно Сино Топаз И Кубицирконија Женска Годишнина Прстен-Големина 6.25

Buyers rating:
DEN 1.33

Износ

Овој Традиционален Цврст Прстен Од 10к Жолто Злато е рачно поставен со прекрасен избор На Пенливи Швајцарски Сини Топази И Кубни Цирконии,еден голем овален пресек Швајцарски Син Топаз со димензии 8х6мм (0,32 "х 0,24" инчи) и шест кружни исечени бели светли Кубни Циркони со димензии 2,5 мм (0,10" инчи). Прекрасен англиски Дизајн убаво изработен. Секој камен е индивидуално избран за да обезбеди добро совпаѓање на бојата и јасноста специјално избрани за овој прстен. Целата Сина Топаз И Кубна Цирконија се поставени рачно користејќи традиционални методи, од нашиот стручен Златар. Овие Се Вистински Природни Топаз. (Кубната цирконија е вештачки камен) Златото е вистинско 10к Жолто Злато автентицирано од Канцеларијата За Анализи. Тие го печат својот белег во внатрешноста на стеблото за да потврдат дека овој прстен е направен од Цврсто Злато Од 10к. Оваа ознака вклучува .417 означување плус единствена ознака На Канцеларијата За Анализа. Овој прстен Е Дизајниран и Изработен Во Англија, достапен е во широк спектар на големини и ќе ви биде испратен во луксузна кутија за прстени за Презентација. ДИЗАЈНИРАН и ИЗРАБОТЕН во РАБОТИЛНИЦАТА НА ТРАДИЦИОНАЛЕН СЕМЕЕН ЗЛАТАР основана од 1954 година. Затоа, можете да бидете сигурни дека ова е парче накит што е рачно изработено од искусни Златари и квалитетот и изработката се проверуваат во секоја фаза од производствениот процес. ПРИРОДЕН СИН ТОПАЗ-вистински природен скапоцен камен е уникатен со фактот дека доаѓа од природниот свет, тој е миниран од земја, а потоа стручно исечен и полиран за да се добие најдобар изглед. ВИСТИНСКИ ЦВРСТ 10К ЖОЛТО ЗЛАТО, печат со 10К. ГОЛЕМИНИ 4 ДО 12 ДОСТАПНИ, ВКЛУЧУВАЈЌИ ЧЕТВРТИНА И ПОЛОВИНА ГОЛЕМИНИ - вашиот прстен е индивидуално завршен рачно во нашите сопствени работилници за да можеме да ви понудиме големи и мали димензии без дополнителни трошоци или време. Избравте големина 6.25. ИДЕАЛЕН СПЕЦИЈАЛЕН ПОДАРОК-давањето накит како подарок изразува многу повеќе. Овој прстен ќе ви биде испратен Во луксузна кутија за презентација што ќе ви олесни да подарите подарок за Годишнина, Роденден, Божиќ, ден на Вљубените или која било пригода кога сакате да кажете "Вие Сте Посебни" (дури и ако сакате само да си го кажете тоа!). Достапно е и пакување подароци.

Карактеристики

Производи во категоријата

Гума од Bridgestone R 245 75-
  • Ново
Оценка на клиентот:

Гума од Bridgestone R 245 75-

Доживејте помазен погон со Bridgestone R265 LT245 / 75 R16 116 S BSW гума Се одликува со уникатна шема на шара што обезбед�

DEN 3800.00
Фудбал HS 305 45R 118V XL гума
  • Ново
Оценка на клиентот:

Фудбал HS 305 45R 118V XL гума

Добијте врвно ракување и целогодишно влечење со Filsway HS288, гума за замена на сите сезони за седани, удари, �

DEN 2530.72
Непредвидлива Амалгамација
  • Ново
Оценка на клиентот:

Непредвидлива Амалгамација

Бура На Непредвидливи Спојување [ЦД] 80246909052 Музика Бура НепредвидливиАмалгамација (ЦД НОВО) Етикета : Ор

DEN 271.84