• Ново
Создадете Комплет За Боја На Воздушна Четка Со Бонус Материјали

Создадете Комплет За Боја На Воздушна Четка Со Бонус Материјали

Buyers rating:
DEN 479.84

Износ

Комплет За Боја На Воздушна Четка креатекс Со Бонус Материјали Изработени со лесни брзи пигменти, издржливи смоли и квалитетни состојки, овие бои за воздушни четки работат на ткаенина, дрво, кожа, платно, пластика, алуминиум, метали, керамика, глина, табла за постери, тула, малтер, латекс и стакло. Овој комплет за инструкции вклучува шест 2 мл. шишиња со бои за воздушни четки Креатекс и 32-минутно видео со инструкции за уметноста на четкање со воздух со маици. Боите вклучени во комплетот се непроѕирна бела, непроѕирна црна, брит жолта, брит црвена, брит зелена и брит сина. Вклучува наставно ДВД, Базирано На Вода, Боите се нетоксични и ги исполнуваат стандардите НА АСТМ Д-4236.

Карактеристики

Производи во категоријата

Сарџент Арт Премиум Постер Боја Сет
  • Ново
Оценка на клиентот:

Сарџент Арт Премиум Постер Боја Сет

Карактеристики и растворливи во вода, добро прилагодени за проекти за постери за домашни и училишни два

DEN 159.84
Жакард Свила Боја, 60мл, Виолетова
  • Ново
Оценка на клиентот:

Жакард Свила Боја, 60мл, Виолетова

Оваа брилијантна, живописна боја е специјално дизајнирана за сликање свила Бидејќи е вистинска боја на�

DEN 1.33