• Ново
Примарно Злато Каратно Жолто Злато Вистински Дијамант И Цитрин Прстен За Раѓање

Примарно Злато Каратно Жолто Злато Вистински Дијамант И Цитрин Прстен За Раѓање

Buyers rating:
DEN 0.33

Износ

Украсете го прстот со едноставноста и елеганцијата на овој прекрасен прстен. Направен од 10 каратно жолто злато, овој прекрасен прстен зрачи со блескав сјај со 0,4 cttw природен, фацетиран, овален жолт цитрин кој го претставува ноемврискиот месец на раѓање и треперливи дијамантски акценти од двете страни за прекрасен изглед. Овој прстен доаѓа во големина на прст 6.Метална Тежина : 0,92 Грама Тип на накит : Стил На Финирање : Скапоцен камен И Дијамантски Ринггендер : Женски метал : Златен Карат : 10 Каратметална Боја : Ширина На Жолта Лента : 1,1 Mmring Големина : 6 Gemstone Детали : Тип : Citrinebirthstone Месец : Ноември Боја : Жолто Сечење : Faceted Shape : Овална Големина : 6mm x 4mmweight : 0.4 cttwquanty : 1jewelry Поставување : Prongdiamond Детали : Јасност : i2color : I-Jbirthstone Месец : Aprilcut : Facetedshape : тркалезна големина : 1.20 mmweight : 0.016 Cttwquanty : 2 Накит Поставување : Prongy Вашиот Предмет Пристигнува Во Бесплатна Зелена Кутија За Подароци со бел лак, совршена за чување или давање подароци.Земја На Потекло : Индија 10 Каратно Жолто Злато, Цитрин, Дијамант.

Карактеристики

Производи во категоријата

Колба Гроздобер Букви Ел Џефе
  • Ново
Оценка на клиентот:

Колба Гроздобер Букви Ел Џефе

КВАЛИТЕТ : Нашите Кожени Завиткани Надворешни Авантуристички Колби се изградени доволно силни за на от�

DEN 1.00
Смихоно Клиренс Туника Маици За Жени Трендовски Девојки Летни Врвови Модни Дами Блуза Врвови Со Кратки Ракави Вратот На Екипажот
  • Ново
Оценка на клиентот:

Смихоно Клиренс Туника Маици За Жени Трендовски Девојки Летни Врвови Модни Дами Блуза Врвови Со Кратки Ракави Вратот На Екипажот

Големина : И Големина : Мали САД : 4 ВЕЛИКА БРИТАНИЈА : 8 ЕУ : 34 Биста : 96см / 37.80" Ракав : 17.5 см / 6.89" Рамо : 44см / 17.

DEN 2.33