• Ново
Miabella Women 2- Carat T.G.W. Обетки со столче од перидот со принцеза перидот во среброто од сребро

Miabella Women 2- Carat T.G.W. Обетки со столче од перидот со принцеза перидот во среброто од сребро

Buyers rating:
DEN 1.33

Износ

Создадете драматичен изглед што ги прави главите да се свртат со овие луксузни обетки на плоштадот Миабела Перидот. Изработени во бујно сребро сребро, тие се карактеризираат со две принцези, 4 сет на пронг, камења од перидот (6х6мм) во класична поставка за корпи за детали за срце. Обезбедени со затворање на пеперутки, овие брилијантни обетки од скапоцени камења ќе направат прекрасен додаток на вашата разноврсна колекција за накит и секогаш ќе бидат богатства. Направено во сребро. 2-3/8 КТ. Т.Г.В. Перидот. Перидот скапоцен камен. Перидот сечење : принцеза. Големина на перидот : 6x6mm. 4 камења поставени од пронг. Удобно обезбедени со затворање на пеперутки. Обетки за обетки од Solitaire. Август Роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Карактеристики

Производи во категоријата