• Ново
5 ' 8 ' Беж И Црвен Цветни Со Раб Граница Правоаголна Област Фрли Килим

5 ' 8 ' Беж И Црвен Цветни Со Раб Граница Правоаголна Област Фрли Килим

Buyers rating:
DEN 907.52

Износ

Од Окружната Колекција, драматичните нијанси во комбинација со класичен раб ги вклучуваат нашите сетила со уметничка привлечност и интригантни тонови! Детално дизајниран, тепихот е вистинско олицетворение на елеганцијата и може да го подигне секој простор во величествено светилиште! Мекиот куп носи дополнителна удобност, а исто така го прави килимот совршен за области со среден до низок сообраќај. Карактеристики на производот : боја(И) : црна, темносина, црвена, светло сина, жолта и беж. Машина ткаени. Среден куп. Поддршка : да. Традиционален стил со цветен дизајн. Се препорачува само за внатрешна употреба. Лесен за чистење, отпорен на дамки и не пролева. Користете подлога за тепих за да го намалите лизгањето и лизгањето. Тепих рампа продаваат одделно. Произведено Во Турција. Инструкции за нега : место чиста само. Редовно вакуумирање. Користете средство за чистење теписи, но треба да се исуши веднаш и рамномерно. Во случај на набори - превртете го килимот во спротивна насока, притоа притискајќи на килимот-земете го работ, превртете го таму каде што има бразда и полека повлечете го килимот назад, притоа притискајќи надолу врз браздата. Димензии : 5' широк х 8 ' долг. Висина на купот : 0,5". Материјал(и) : полипропилен. Поддршка : Јута Беж и црвена цветна правоаголна област фрли килим. Машина ткаени; висината на купот е 0,5 инчи. Чистење без напор; отпорен на дамки; не пролева. Се препорачува само за внатрешна употреба; произведено Во Турција. Тепихот е широк 5 стапки и долг 8 стапки.

Карактеристики

Производи во категоријата

Куристан Дрво Демне Површина Килим
  • Ново
Оценка на клиентот:

Куристан Дрво Демне Површина Килим

Инспириран од убавината на природата, Куристан ја воведува шик повеќенаменската Колекција На Дрва...

DEN 9229.12
Патагонија Јута килим 8'x10'
  • Ново
Оценка на клиентот:

Патагонија Јута килим 8'x10'

Спојувајќи ги крајбрежните ленти со солиден минимализам, овој тепих од областа на јута нуди карактерис�

DEN 2352.80
Уникатен Разбој Линколн Вила Килим
  • Ново
Оценка на клиентот:

Уникатен Разбој Линколн Вила Килим

Сосема нов и моментално на залиха Овој турски тепих за Вили е совршен за секоја соба, дома д?кор, подот и �

DEN 1367.36