• Ново
3- Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир 10kt прстен за ангажман на жолто злато

3- Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир 10kt прстен за ангажман на жолто злато

Buyers rating:
DEN 7600.00

Износ

Дајте ветување за „до смртта, да делиме“ со овој исклучителен прстен за ангажман на Миабела. Изработено во пенливо жолто злато, овој маѓепсан прстен покажува еден (8x8mm) и 34 (1,5х1,5мм) сет на изложби создадени бели сафир скапоцени камења. Засилен со висока полирана завршница, овој гламурозен прстен ќе ја натера повторно да се за inуби во вас и ќе ја поттикне да го разгали каде и да оди. Таа ќе биде горд сопственик на овој раскошен прстен. Направено во 10 кт жолто злато. 3-1/10ct. Т.Г.В. Создаде бел сафир. Создаден бел сафир исечен : круг. Камења поставени од пронг. Ширина на опсег : 3,2мм. Прстен за ангажман. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Карактеристики

Производи во категоријата