• Ново
Примарно Злато Каратно Бело Злато 8х Овален Родолит Гранат И Дијамантски Прстен

Примарно Злато Каратно Бело Злато 8х Овален Родолит Гранат И Дијамантски Прстен

Buyers rating:
DEN 6399.84

Износ

Софистициран, едноставен и неспоредлив, овој прстен од скапоцен камен од бело злато од 14 карати сигурно ќе се негува во годините што доаѓаат. Овој класичен прстен е обложен со фацетиран скапоцен камен од родолит во форма на овална форма од 1,65 cttw, заедно со пенливи дијаманти СО јасност SI2/SI3 акцент и шема на лизгање за атрактивен изглед. Овој прстен е достапен во големина на прст 7.Метална Тежина : 2 Грама Тип на накит : Стил На Финирање : Скапоцен камен И Дијамантски Ринггендер : Женски метал : Златен Карат : 14 Каратметална Боја : Ширина на Бела Лента : 1,5 Mmring Големина : 7 gemstone Детали : Тип : Родолит Гранетпородилен Камен Месец : Јуни Боја : Редцут : Faceted Shape : Овализа : 8mm x 6mm Weight : 1.65 cttwquanty : 1jewelry Поставување : prongdiamond Детали : Јасност : si2/si3color : G-Ibirthstone Месец : Април : Facetedshape : тркалезна големина : 1.2 mmweight : 0.016 Cttwquanty : 2 Накит Поставување : Prongy Вашиот Предмет Пристигнува Во Бесплатна Зелена Кутија За Подароци со бел лак, совршена за чување или давање подароци.Земја На Потекло : Сад 14 Каратно Бело Злато, Скапоцен Камен, Дијамант.

Карактеристики

Производи во категоријата