• Ново
Мексика Игра На Табла

Мексика Игра На Табла

Buyers rating:
DEN 2.00

Износ

Годината е 1325 година, а ние штотуку го откривме оригиналниот остров, како што е претскажано во пророштвото. Уште еднаш Ќе го изградиме Тенохтитлан, идниот главен град На Ацтеките. Секој од вас е Пили Мексика, голем благородник. За да бидете уште понезаменливи за суверенот, изградете канали за да издлабите области (калпули) со специфични големини, како што командува Императорот. Патувајте во овие области за да ги пронајдете официјално пред некој друг да го стори тоа. Изградете мостови преку овие канали, за да ги поврзете областите заедно. Патување пеш (целосно на копно, или со поминување преку овие мостови) или со брод (навигација од еден до друг мост). Изградете храмови во областите, така што збирот на нивните нивоа е поголем од кој било друг играч. на овој начин, ја демонстрирате својата духовна надмоќ и добивате наклоност кај Царот. Создадете го вашиот град со висококвалитетни храмови од смола. Завршете ја вашата колекција со очекуваната трета игра Во Трилогијата Маски. Користете ги вашите ограничени точки на дејствување мудро за да ги контролирате стратешките области во главниот град.

Карактеристики

Производи во категоријата

Сенка Вкрстен Оган База Игра
  • Ново
Оценка на клиентот:

Сенка Вкрстен Оган База Игра

Игра Со Вкрстен Оган Во Сенка Има многу брза акција и тимска игра за да ја одржите забавата долго време И

DEN 3.00
Отпор Скриена Агенда
  • Ново
Оценка на клиентот:

Отпор Скриена Агенда

Скриената Агенда за отпор е проширување на Универзумот На Отпор што додава забавни нови начини за Играњ

DEN 703.84
Витс & Облози Игра На Табла
  • Ново
Оценка на клиентот:

Витс & Облози Игра На Табла

Зошто сите го сакаат Семејството Витс И Вагерс? Затоа што не треба да ги знаете одговорите за да победит�

DEN 607.84
My, Тоа Е Мојата Игра На Табла Со Риби
  • Ново
Оценка на клиентот:

My, Тоа Е Мојата Игра На Табла Со Риби

My, Тоа Е Мојата Риба е привлечна, наградувана игра на табла за стратешки лов на риби, во која 24 играчи кон�

DEN 3.33
Голиат игри Ролит
  • Ново
Оценка на клиентот:

Голиат игри Ролит

Goliath Games Rolit е брз за учење, забавно за целото семејство и пријатно предизвикувачки Која е тајната за оваа

DEN 319.52
Јаболка До Јаболка: Марвел Издание
  • Ново
Оценка на клиентот:

Јаболка До Јаболка: Марвел Издание

Играта јаболка До Јаболка што секој ја знае и сака помина суперсила, со динамични слики од страниците на

DEN 399.84